Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne wykłady dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy MDK. Uwaga - wyjątkowo zaczynamy już o godz. 11.00! 8 grudnia, Sala Teatralna przy ul. Jana Matejki 11.
  1. Występ taneczny zespołu Senioritki z UTW – instruktor Lucyna Jesionowska
  1. „Polskie pieśni hymniczne" z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, dr hab.prof. nadzwyczajny Iwona Wiśniewska – Salamon za Szczecina, godz. 11.05 – 12.30 Iwona Wiśniewska – Salamon jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W latach 1990-1992 kontynuowała naukę na Podyplomowym Studium Emisji Głosu, a w 1994-1996 na Podyplomowym Studium Chórmistrzowskim w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 1991 roku stworzyła Chór Kameralny przy Akademii Rolniczej (od 2009 - Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), który prowadzi do dziś. Zespół był wielokrotnie laureatem polskich i zagranicznych konkursów i festiwali chóralnych. W 2004 roku uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej a w 2011 doktora habilitowanego sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Odznaczona Brązowym Medalem „Gloria Artis” i „Srebrnym Krzyżem Zasługi” za działalność na rzecz kultury polskiej, Medalem Uniwersytetu Szczecińskiego „/SIS QUI ES - /Pro Publico Bono” oraz odznaką Gryfa Pomorskiego przyznawaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego „O wstęgę Solczy” w Ejszyszkach na Litwie i Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej, Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów oraz Chórów Kameralnych „Sedina Cantat” w Szczecinie. Zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Collegium Balticum i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.
  2. Spotkanie z aspirant Magdaleną Figarską z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu z cyklu „Bezpieczny Senior” , godz. 12.30 – 13.00
Najnowszy biuletyn UTW do pobrania (kliknij tu)