dla niesłyszących

mdk swinoujscie logo

Biuletyn Informacji Publicznej

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na inauguracyjny koncert 25. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego - Świnoujskie Wieczory Organowe - lato 2024. W najbliższy piątek w Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu o godz. 19.00 rozpocznie się prawdziwa uczta muzyczną w wykonaniu prof. dr Matthiasa Schneidera z Niemiec.

Bilety w cenie 20,00 zł (dla posiadaczy Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora - 16,00 zł) do nabycia: w Kasie MDK, w Galerii "Art", ul. Wojska Polskiego 1/1 oraz przy wejściu do Sanktuarium przed koncertem.

Prof. dr Matthias Schneider studiował muzykę kościelną, muzykologię, historię sztuki w Münster, Essen i Bazylei. W latach 1984-1993 pracował jako kantor w Schopfheim (południowa Badenia) i jako asystent na Uniwersytecie w Bazylei. W latach 1989-1995 prowadził klasę organów w Wyższej Szkole Muzyki Kościelnej w Heidelbergu. Od 1994 roku wykłada na Uniwersytecie w Greifswaldzie, gdzie w 2006 roku był dziekanem Wydziału Muzyki Kościelnej. W latach 2006-2010 był dziekanem Wydziału Filozofii, a w latach 2016-2014 był dyrektorem Instytutu Muzyki Kościelnej i Muzykologii. W 1996 założył "Greifswaldzką Letnią Akademię Organową". Obecnie jest profesorem muzyki kościelnej na Uniwersytecie w Greifswaldzie.

Prof. Mattias Schneider znany jest jako wykonawca utworów od XVI do XVIII wieku na instrumenty klawiszowe oraz jako muzykolog. Prowadzi wykłady, koncerty, kursy interpretacji, jest jurorem międzynarodowych konkursów. Jest autorem wielu książek w zakresie budownictwa organowego, odkrywcą nieznanych utworów organowych Feliksa Mendelssohna-Bartholdy, podręcznika praktyki wykonawczej na organach od średniowiecza do Bacha i innych książek. Nagrał liczne płyty CD, głównie z utworami Johanna Sebastiana Bacha.

 

 

Newsletter - Bądź na bieżąco!

Akceptuję warunki Polityka prywatności
Edytuj
MDK Świnoujście
Zobacz także
Konwersja cyfrowa domów kultury
Programy unijne
Markowy festiwal
Port Szczecin-Świnoujście
Trzy Wyspy