Już dziś (8.08) zapraszamy do Muszli Koncertowej na koncert zespołu Queen Anne's Revange. Pogoda za oknem wyspiarska, więc i nieco muzyki szantowej i celtyckiej nie zaszkodzi. Zaczynamy punktualnie o 19.00, wstęp wolny!

Zespół "QUEEN ANNE'S REVENGE" czyli "Zemsta Królowej Anny" nawiązuje swoją nazwą do legendarnego okrętu Edwarda Teacha, Czarnobrodego. Wykonujemy muzykę morską i celtycką. Skład powstał w roku 2022 w Szczecinie i złożony jest z czterech doświadczonych w gatunku osób grających wcześniej w innych formacjach. Naszym założeniem jest śpiewanie klasycznych angielskich szant w ich najbliższej oryginałowi formie, z "pazurem" właściwym dla formacji folk rockowych takich jak "The Rumjacks" czy "Dropkick Murphys". Pomagają nam w tym umięjętności lingwistyczne frontmana Oyster Davea. Ponadto wykonujemy żywiołowe melodie irlandzkie, szkockie czy angielskie jakie po godzinach pracy można było usłyszeć na pokładach wielkich żaglowców lub w portowych tawernach. Wykorzystujemy do tego żywe instrumentarium właściwe dla kultury wyspiarskiej: Skrzypce, melodeon, bodhran, mandolinę i irish bouzouki.