W sobotni (28.10) wieczór zapraszamy do Galerii ART na wernisaż wystawy malarstwa Bożeny Mozolewskiej. Początek wydarzenia o godz. 18.00, wstęp wolny.

Bożena Mozolewska - ukończyła matematykę na Uniwersytecie Szczecińskim oraz malarstwo na Akademii Sztuki w Szczecinie. Głównie zajmuje się malarstwem olejnym, choć ma w swoim dorobku również kilka filmów eksperymentalnych o tematyce społecznej i obyczajowej. Stypendystka Muthesius Kunsthochschule w niemieckiej Kilonii.
Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków – Okręg Szczecin.

BARWY UCZUĆ

Uczucia mają barwy. Kolory są obrazami uczuć i emocji.

Malując szukam sposobów, by oddać moje uczucia.

Na początku jest białe, czyste płótno. Malowanie jest jak magia. Zaczarowuję farby, by ujawniły one stan uczuć.

Obok jasnych, świetlistych żółci, nakładam chłodne błękity i zielenie. W ten sposób uczucia miłości, szczęścia, spełnienia, przeplatają się z melancholią i tęsknotą.

Radość odczuwam najpełniej wtedy, gdy następuje po słabszych chwilach.

Ulubionym moim narzędziem są szpachelki. Dają one szansę na szybkie nakładanie farby grubymi warstwami, w których odciśnięty jest ruch ręki i siła nacisku na płótno.

Dzięki temu, w każdym punkcie obrazu zostawiam mój podpis.

Kolory w trakcie malowania, zaczynają pokazywać kształty, kojarzące się z refleksami świateł na wodzie, ze spadającymi liśćmi, kwiatami na łące, czy ogromnymi falami na morzu.