W najbliższą niedzielę 12 maja, w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury wyjątkowy koncert. Komeda Reflections to solowy projekt łódzkiego pianisty Macieja Tubisa. Taki sam tytuł nosiła jego debiutancka płyta. Nic jednak nie zastąpi występu na żywo i teraz właśnie nadarza się taka okazja. Początek koncertu o godz. 16.00, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Maciej Tubis – pianista, który swój unikalny styl wykreował poprzez autorskie kompozycje  jako lider zespołu Tubis Trio. Pianista poszukujący, który nie stroni od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Ten wykształcony klasycznie pianista, zakochany w tym instrumencie i oddany wrażliwości jaką daje solowe obcowanie z nim, wydał we wrześniu 2022 roku swoją pierwszą autorską płytę: Komeda Reflections. Muzyk obronił w łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów doktorat o wpływie muzyki klasycznej na estetykę improwizacji i postanowił nagrać utwory Krzysztofa Komedy, aby zaprezentować własne poszukiwania oraz wizję pianistyki solowej szerszej publiczności i fanom swojej twórczości.

Maciej Tubis: Komeda Reflections

12 maja 2024, godz. 16.00