W najbliższą niedzielę (22.10) zapraszamy na spektakl „Kobieta, która zajęła się ogniem”. Początek wydarzenia o godz. 18.00, Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11. Wstęp wolny.

Komediowy spektakl muzyczny, stworzony na bazie prawdziwych kobiecych historii – kontynuacja 'KOBIETY ZAGROŻONEJ NISKIMI ŚWIADCZENIAMI EMERYTALNYMI". Opowieść o artystce, która podejmuje się misji naprawy świata, choć ten ciężar ewidentnie ją przygniata. Maria chce wziąć na siebie wszystkie opisane przez kobiety problemy. Te, z którymi mierzą się po cichu, w domu i w pracy, zmuszając się do odgrywania roli świetnie radzącej sobie ze wszystkim heroski. Interaktywna, lekka forma musicalu budzi śmiech i zachęca do rozmowy, dodając wydarzeniu wspólnotowy terapeutyczny wymiar.

Występują: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer

Spektakl miał swoją premierę 15 września 2023 w Teatrze Małym w Szczecinie

Scenariusz i reżyseria: Ewa Rucińska, Maria Dąbrowska
Kierownictwo muzyczne: Piotr Klimek
Kostiumy i scenografia: Grupa Mixer
Ruch sceniczny: Eliza Hołubowska
Produkcja: Agata Grzybowska
Projekt plakatu: Pełnia Studio
Autorka kostiumu: Karolina Grzeszczuk

Spektakl powstał we współpracy Teatru Współczesnego w Szczecinie z Środowiskiem Inicjatyw Artystycznych "Hybadu" z Gryfina w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Miasta Szczecin.