W dniach 28-29 października 2023 r. po raz kolejny odbędą się świnoujskie mistrzostwa w popularną na całym świecie grę słowną Scrabble. Tegoroczna edycja turnieju o puchar Prezydenta Miasta Świnoujście rozegrana zostanie w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix 2023. W szranki, obok mieszkańców Świnoujścia,  staną zawodnicy z całej Polski. Tradycyjnie już miejscem rozgrywek będzie Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy CUL Rybitwa przy ul. J. Słowackiego 4/6 w Świnoujściu. Zapisy do turnieju wciąż trwają.

Na zawodników czekają kuszące nagrody finansowe oraz rzeczowe, ufundowane przez sponsorów imprezy. Poza głównymi nagrodami dla najlepszej trójki turnieju, scrabbliści będą nagradzani w kilku kategoriach, m.in. „za skok na fali” – największy awans miejscowy w trakcie turnieju, najlepszy debiut, najciekawsze słowo kojarzące się z przejazdem tunelem. Od kilku miesięcy dojazd na wyspę Uznam jest ułatwiony dzięki wybudowanemu niedawno tunelowi pod Świną, więc organizatorzy liczą na zwiększoną frekwencję.

Smaczku dodaje również fakt, iż tegoroczna edycja turnieju odbędzie się w ramach cyklu Grand Prix 2023, a wyniki z naszego turnieju zdecydują o ostatecznym kształcie tej dodatkowej dla scrabblistów klasyfikacji. Trzy pierwsze miejsca w GP 2023 honorowane są bezpośrednim awansem do fazy finałowej XXX Mistrzostw Polski 2023, która odbędzie się 18-19 listopada w Katowicach.

Turniej został objęty patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście. Głównym organizatorem turnieju jest ogólnopolskie stowarzyszenie Polska Federacja Scrabble. Współorganizatorami imprezy są: Urząd Miasta w Świnoujściu, Miejski Dom Kultury  w Świnoujściu oraz Świnoujski Klub SONATA SCRABBLE, który od lat rozgrywa potyczki językowe w kawiarni Sonata, w każdą środę o godz. 18:00.

Tegoroczny konkurs nie mógłby się odbyć bez udziału sponsorów: Urzędu Miasta Świnoujście, Miejskiego Dom Kultury w Świnoujściu, Kawiarni Sonata, Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowego Centrum Usług Logistycznych Rybitwa, firmy Słoneczne Pokoje, Dj-a Marcina oraz sponsorów prywatnych.  Nikt nie wyjedzie ze Świnoujścia z pustymi rękami – na każdego uczestnika czekają drobne upominki.

Nadal trwa możliwość wpisania się na listę uczestników turnieju – zapisy są dostępne na stronie Polskiej Federacji Scrabble http://www.pfs.org.pl/ w zakładce turnieje do 28 października. Można zapisać się także na miejscu rozgrywek do pół godziny przed rozpoczęciem zmagań.

Koszt wpisowego to 30,00 zł za każdy dzień gry, dla członków PFS – 20,00 zł, dla młodzieży szkolnej – 15,00 zł, zaś debiutanci są zwolnieni z opłat. Turniej rozpocznie się 28 października o godz. 12:00.

W trakcie turnieju będą serwowane zimne i ciepłe napoje oraz przekąski. Istnieje również możliwość wykupienia noclegu oraz wyżywienia w ośrodku Rybitwa.

Organizatorzy turnieju serdecznie zapraszają do udziału w turnieju nie tylko dorosłych miłośników szarad językowych, ale także młodszych sympatyków gry Scrabble. Po więcej szczegółów na temat turnieju odsyłamy do strony: http://www.pfs.org.pl/turniej.php?id=1258#info.