25 lat istnienia Miejskiego Chóru Logos z Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu - to ćwierć wieku muzycznej tradycji, historii, miłości do śpiewu i muzyki. 25 lat tworzenia niezwykłych więzi poprzez wspólne budowanie i realizowanie muzycznych pasji. To 25 lat wspólnego przeżywania, odkrywania, doświadczania i rozwoju.

Chór Logos zabierze Państwa w wyjątkową podróż, a o jej kierunku decydować będzie
najcenniejszy instrument, ten który posiada każdy - ludzki głos. Podczas koncertu zabrzmią dzieła kompozytorów muzyki chóralnej, takich jak John Hilton, Francis Poulenc, Lajos Bárdos, Ēriks Ešenvalds oraz Piotr Jańczak. Nie zabraknie również polskich pieśni tradycyjnych.

W wielkim finale koncertu Miejski Chór Żeński Logos pod dyrekcją Doroty Naklickiej wykona jazzujące dzieło brytyjskiego kompozytora Boba Chilcotta - A little jazz mass. Utwór stanowi niecodzienne, wybuchowe połączenie jazzu z tradycyjną formą Missa Brevis. Muzyczna nonszalancja i swoboda warstwy instrumentalnej spotyka się klasyczną emisją bel canto, a nieoczywista rytmika i dysonansowe współbrzmienia łączą się z łacińskim tekstem liturgicznym.

luty2024

Chórowi w utworze będą towarzyszyć znakomici szczecińscy muzycy:

Alex Marek – fortepian

Janusz Kanapa-Jędrzejewski – kontrabas

Grzegorz Majtas – perkusja

To będzie niezapomniany wieczór!

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania tego niezwykłego jubileuszu.

Sobota | 23 marca | 17:00

Sala Teatralna Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu