15 lat zespołu Keja!

Jutro (20.08) w Sali Teatralnej odbędzie się wyjątkowy jubileusz. Swoje piętnastolecie obchodzić będzie zespół Keja! Zapraszamy na ul. Matejki 11 na godzinę 16.00. Wstęp wolny.

Zespół Keja powstał w 2008 roku przy Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu. Od początku swojej działalności panie spotykają się w warszowskiej filii MDK. Zespół stworzony przez świnoujskich artystów-amatorów, w większości seniorki, przez lata reprezentował Świnoujście na wielu festiwalach i konkursach, podkreślając morski charakter regionu. Długoletnim kierownikiem muzycznym i akompaniatorem jest Piotr Piętka. W repertuarze jaki wykonuje „KEJA” są piosenki o tematyce morskiej, marynistycznej oraz typowe szanty. Warto wspomnieć, że zespół jest laureatem wielu nagród zdobytych na przeglądach i spotkaniach muzykujących. Z powodzeniem przygotowuje wspólne projekty muzyczne z polskimi i niemieckimi zespołami. Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii zespołu, było zdobycie Grand Prix w Międzyzdrojach podczas Spotkań Artystycznych Seniorów w 2012. To oczywiście nie jedyne laury zdobyte przez „Keję”. Zespół z powodzeniem bierze udział w wielu przeglądach i konkursach w całym kraju oraz poza jego granicami. Keja jest również stałym „bywalcem” na Festiwalu Piosenki Morskiej Wiatrak. Obecnie zespół tworzą: Jolanta Smukowska, Krystyna Kasprzak, Danuta Błaszczyk, Danuta Rosner, Stanisława Ługowska, Anna Pudłowska oraz Paweł Piętka i Waldemar Orłowski.