Uwaga! Nie ma już zaproszeń na ten koncert!

Świnoujska grupa Przejazdem wraca do koncertowania. W sobotę 26 listopada w Sali Teatralnej MDK odbędzie się uroczysty, comeback’owy koncert. Początek wydarzenia o godz. 19.00! Obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odbierać w kasie MDK. Liczba miejsc ograniczona.

Zespół inny niż wszystkie, gdyż łączy szanty z muzyką Dzikiego Zachodu – country. Wydawać się może, że to połączenie nie będzie dobrze brzmieć, ale rzeczywistość jest całkiem inna!

Grupa rozwija się od 1992 roku, najpierw w jej skład wchodziło tylko dwóch muzyków: Paweł Socha i Rafał Tabaczek. Z biegiem lat rozrosła się o nowych członków, a każdy z nich wniósł coś od siebie do zespołu. Dzięki dołączeniu skrzypka, Szymona Statecznego, PRZEJAZDEM zaczęło wyraźnie łączyć dwa muzyczne światy. Z tego wszystkiego powstał całkiem nowy styl, nazwany przez członków zespołu „shantry” (shanty + country). Grupa nagrała trzy albumy autorskie („Pierwszy rejs” z 1995, „ Wiatr” z 1997 i „Dla…” z 2000 roku) i jeden, zatytułowany „Przejazdem i Przyjaciele”, z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. Andrzej Korycki, Jerzy Porębski, Ryszard Muzaj.

Po 13 latach przerwy grupa Przejazdem powróciła do koncertów, w czasie pandemii powstały zrealizowane przez zespół teledyski do piosenek „Kropelka Rumu”, „Epitafium dla Jana” oraz „Przyjaciel”. Już 26 listopada tego roku zespół wystąpi na deskach sceny Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu z okazji swojego trzydziestolecia.

Do udziału w urodzinowym koncercie Przejazdem zaprosiło zespół szantowy Qftry znany i nagradzany za wierność szancie klasycznej, który rewelacyjnie radzi sobie również w wersji instrumentalnej.

Zapewne tego dnia szykuje się sporo emocji, wspomnień i niespodzianek muzycznych przygotowanych dla wszystkich fanów zespołu, jak i tych, którzy być może usłyszą zespół po raz pierwszy.

Bezpłatne zaproszenia na ten koncert można odbierać w kasie MDK, ul. Wojska Polskiego 1/1, II piętro, p. 321, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-14.00. Uwaga – wydajemy maksymalnie po dwa zaproszenia na osobę!

Zapraszamy.

Skip to content