Weekend na Markowym Festiwalu w Świnoujściu to feeria artystycznych wydarzeń w gwiazdorskiej obsadzie. Sobotnie popołudnie to spotkanie z damą polskiego teatru – Stanisławą Celińską. Później piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej i Anny Jantar w interpretacji znakomitej Barbary Brody-Malon. Wieczór to muzyczna podróż do Warszawy w towarzystwie znakomitych artystów – Natalii Kukulskiej, Natalii Niemen, Mileny Lange, Sławka Uniatowskiego, Piotra Cugowskiego oraz Jacka Borkowskiego. Ostatni dzień festiwalu to wielki jubileusz Felicjana Andrzejczaka i Jego „Jolki”… W koncercie pojawią się także Małgorzata Ostrowska, Urszula, Kasia Kowalska oraz Andrzej Krzywy.

STANISŁAWA CELIŃSKA zachwyciła świnoujską publiczność podczas sobotniego melancholijnego koncertu. W sobotę spotka się z widzami raz jeszcze, ale już by porozmawiać. Spotkanie poprowadzi dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke. Zapraszamy o godzinie 17.00 do Restauracji Rondo.

Kilka lat temu zachwyciła świnoujską publiczność, teraz wraca na wyspy, by… ponownie oczarować. BARBARA BRODA-MALON zaprosi świnoujską publiczność w muzyczną podróż wspomnień, gdzie główną rolę odegrają dwie wyjątkowe kobiety: Bursztynowa Dziewczyna – Anna Jantar oraz Kobieta-Motyl – Irena Jarocka. To niezwykle barwne, delikatne, a zarazem silne, odważne i wierne sobie kobiety, pokochane przez miliony. Jak zabrzmią ich przeboje w interpretacji zjawiskowej Barbary Brody-Malon? Wystarczy przyjść o godzinie 18.00 d Muszli Koncertowej przy Promenadzie. Wstęp wolny.

W repertuarze muzycznego widowiska „SEN O WARSZAWIE” znajdą się utwory inspirowaną polską stolicą. Warszawa ma wiele twarzy – to dynamiczna stolica biznesu i pieniądza, monumentalne tło dla decyzji wielkich polityków i wreszcie miasto nieco melancholijne, poetyckie, a czasami nawet romantyczne… Świnoujska publiczność usłyszy najpopularniejsze, nieśmiertelne szlagiery oraz współczesne przeboje sławiące miasto – będzie „Małe Mieszkanko Na Mariensztacie”, „Piosenka o Mojej Warszawie”, „Jak Przygoda To Tylko w Warszawie”, „Fredzio” i oczywiście tytułowy „Sen o Warszawie”. Wszystko w nowych, odważnych aranżacjach i w wykonaniu zaskakujących duetów. Na scenie plejada gwiazd – Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Milena Lange, Laura Łącz, Jacek Borkowski, Piotr Cugowski, Sławek Uniatowski oraz Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. „Sen o Warszawie” o 20.30 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. Bilety kosztują 40 i 50 zł.

W 2022 roku mija dokładnie 40. lat od premiery hymnu pokoleń – piosenki „Jolka, Jolka pamiętasz”, którą Felicjan Andrzejczak nagrał z Budką Suflera. Z tej okazji w Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się wyjątkowy koncert „Jolka, Jolka pamiętasz? To już 40 lat!”, podczas którego zabrzmi ten nieśmiertelny szlagier oraz największe hity lat ’80 i ’90. Obok bohatera wieczoru – FELICJANA ANDRZEJCZAKA na scenie pojawią się także wyjątkowi goście: KASIA KOWALSKA, MAŁGORZATA OSTROWSKA, URSZULA oraz ANDRZEJ KRZYWY. Bilety: 40/50 zł.

A kolejny Markowy Festiwal już za rok. Do zobaczenia w mieście na 44 wyspach…

Skip to content