Przestrzeń stworzona dla kobiet i z myślą o kobietach - to główna idea Wakacyjnego Miasta Kobiet, imprezy, która już od kilku sezonów z początkiem lipca gości w Świnoujściu.

Bogata oferta spotkań, wykładów, warsztatów oraz przedstawień i recitali, a także spotkań autorskich i rozmów z ciekawymi osobami, daje przedstawicielkom płci pięknej niepowtarzalną okazję, aby wakacyjny wypoczynek i relaks połączyć z poszerzaniem wiedzy i rozwojem osobistym.

Dobrej energii dodaje atmosfera nadmorskiej miejscowości, jaką można poczuć w Świnoujściu. Jeśli w czasie urlopu zastanawiasz się, kiedy zrobić coś dla siebie? Mamy dla Ciebie jedną odpowiedź - Bądź z nami w Świnoujściu, przez cztery dni lipca, na Wakacyjnym Mieście Kobiet!

Nasz festiwal to potężna dawka dobrych emocji, wsparcia i zachęty do aktywności zarówno fizycznej, jak i psychicznej dla przedstawicielek płci pięknej. Przez cały dzien, kobiety w specjalnie zaaranżowanej strefie, mogę korzystać z zajęć tanecznych i sportowych, zadbać o swoją urodę i styl, skonsultować problemy zdrowotne czy żywieniowe oraz posłuchać specjalistów z różnych dziedzin. Wszystko po to, aby Panie poczuły się zadbane i zaopiekowane.

Dodatkowym atutem świnoujskiej imprezy jest udział znanych i lubianych w Polsce gwiazd. Przez kilka edycji festiwalu byli z nami m.in.: Katarzyna Grochola, Olga Bończyk, Iwona Pavlović, Piotr Gąsowski, Marzena Rogalska, Katarzyna Skrzynecka czy Grzegorz Turnau.

Atrakcją festiwalu są spotkania autorskie z pisarzami, w trakcie których uczestniczki imprezy mogą poznać autorów bestsellerów i posłuchać o kulisach powstawania ich książek.

Stałym elementem każdej kolejnej edycji Wakacyjnego Miasta Kobiet jest cykl wywiadów, prowadzonych przez Marzenę Rogalską, której gwiazdy opowiadają między innymi o życiu, karierach zawodowych, swoich porażkach czy sukcesach.

W dzień Wakacyjne Miasto Kobiet to strefa dostępna tylko dla pań. Natomiast wieczorem na koncerty i spektakle zapraszamy również panów.

Wstęp na festiwal dla Pań jest bezpłatny, podobnie jak wszystkie aktywności odbywające się w wydzielonej strefie.

Regulamin: https://wakacyjnemiastokobiet.pl/regulamin-wmk-2021/

ATRAKCJE FESTIWALU i jak wziąć w nich udział?

Metamorfozy” i “Jak z okładki”

Aby wziąć udział w „Letnich Przemianach” oraz sesji zdjęciowej, należy dokonać zapisu w recepcji festiwalowej (mieszczącej się przy wejściu na teren Muszli Koncertowej) czynnej od godziny 9:00

Przy zapisach obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

Zapisu dokonać można tylko OSOBIŚCIE. Prosimy o zabranie dowodu tożsamości.

Panie identyfikujące się dowodem osobistym wydanym przez Prezydenta Miasta Świnoujście, mogą dokonać zapisu o każdej porze dnia, maksymalnie na kolejny dzień festiwalu.

W trakcie metamorfoz wykonywany jest makijaż oraz fryzura – bez obcinania czy farbowania. W momencie udziału, uczestniczka powinna przyjść ze świeżo UMYTYMI WŁOSAMI oraz BEZ MAKIJAŻU.

Teatralna Promenada by Szczecińska Energetyka Cieplna” - codziennie 20:30

Darmowe bilety wydawane będą w Recepcji Festiwalowej w dniu spektaklu,

w dwóch pulach:

I pula godz. 9:00

II pula godz. 17:00

PONIEDZIAŁEK - Spektakl pt. “Ratuj się kto rodzi” - Marek Pituch, Jakub Wons

WTOREK - Spektakl pt. “My Hrabiny nie płaczemy” - Olga Adamska, Roman Rydz

ŚRODA - Spektakl pt. "Kłamstwo" - Mikołaj Roznerski, Katarzyna Skrzynecka, Piotr Szwedes, Milena Suszyńska

CZWARTEK - Spektakl pt. “Freda i Zuza” - Magdalena Wołłejko, Magdalena Wójcik

Pozostałe atrakcje nie są limitowane, oznacza to, że można wziąć w nich udział bez wcześniejszego zapisu oraz nie trzeba posiadać na nie darmowej wejściówki.

KULTURA OD KUCHNI - wtorek 14:00 - 15:00

Livecooking w wykonaniu Michaela Morana - jurora programu “MasterChef” oraz Beaty Białkowskiej - Chef De Cuisinier Hotelu Trzy Wyspy

ROZTAŃCZONA PROMENADA - codziennie 15:30 - 16:30

Warsztaty taneczne z Iwoną Pavlović - jurorką programu “Dancing with the stars”

ROZMOWY NA KANAPACH - codziennie 17:30 - 18:30

Rozmowa Marzeny Rogalskiej z gwiazdami festiwalu w namiocie głównym

PONIEDZIAŁEK - Tomaszem Jachimkiem i Karolem Strasburgerem

WTOREK - Michelem Moran, Jakubem Mauriczem oraz Marcinem Wyrostkiem

ŚRODA - Mikołajem Roznerskim i Piotrem Szwedesem

CZWARTEK - Magdaleną Wołłejko, Magdaleną Wójcik i Robertem Rozmusem

KTO SIĘ NA TO PISZE? czwartek 17:00 - 18:00

Przedpremierowe spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz, autorką książki “Listy pisane szeptem”.

SUMMER MUSIC CAFE - koncerty z udziałem gwiazd, codziennie 18:30

PONIEDZIAŁEK - Retro Gitary - przeboje Czerwonych Gitar, Krzysztofa Klenczona i Seweryna Krajewskiego

WTOREK - “Chwytaj dzień” - Robert Rozmus w repertuarze Zbigniewa Wodeckiego

ŚRODA - ACCOVER Projekt - Marcin Wyrostek