Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świnoujściu powstał z inicjatywy Związku Nauczycielstwa Polskiego w 1997r. W strukturach Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu działa w oparciu o jego Statut, na podstawie Regulaminu UTW od 2003 roku.

Zrzesza 300 osób. Prowadzi wykłady profesorów akademickich, specjalistów, pisarzy, z różnych dziedzin nauki i kultury. Posiada 19 sekcji, zespołów i kół zainteresowań: chór mieszany „Kantylena”, zespół męski „Chwaty”, studium wokalne – B. Okoń, zespoły taneczne „Senioritki” – L Jesionowska, koło plastyczne – J. Walczak, koło Zdrowia i Urody- Z. Stankiewicz, koło Miłośników Sztuki – A. Młodzińska, gimnastykę rehabilitacyjną – J. Piotrowska, gimnastykę w basenie – A Rutkowska, lektoraty językowe -H. Ścieńska, koło komputerowe – W. Nawrocka, Koło turystyczne (wycieczki krajowe i zagraniczne)- K. Pawlina, koło brydżowe – J. Górski, koło historyczne – A. Rychłowska, K. Szpaczyńska i Scrabble – B. Szczygieł.

Współpracuje z uczelniami wyższymi w tym z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Świnoujściu, Uniwersytetem Szczecińskim, Uniwersytetem w Poznaniu, w Warszawie, Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz szkołami i stowarzyszeniami pożytku publicznego. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy MDK jak i wolontariusze UTW. W ciągu 19 lat w uniwersytecie uczestniczyło 858 osób.

Rada UTW – Lidia Myśliwiec – Starosta, Ewa Skiepko – Wicestarosta.

Koordynatorem UTW od 20 lat jest Barbara Okoń.

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście Pana Janusza Żmurkiewicza.

tygodniowy plan zajęć UTW od 3 października .2022 rok akademicki 2022- 2023

Biuletyn Nr 1 wrzesień 2022 – organizacja roku akademickiego 2022-23

Uwaga! W związku z rozpoczęciem roku kulturalno – oświatowego 2022/2023 publikujemy dokumenty do pobrania dla uczestników niezbędne do możliwości uczęszczania na zajęcia organizowane w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu, obowiązujące od 1 października 2022 roku.

Karta uczestnika zajęć 

Oświadczenie (uczestnik pełnoletni)

Procedury bezpieczeństwa na zajęciach Miejskiego Domu Kultury – Studium instrumentalno – wokalne i UTW

 

 

Skip to content