W sobotni wieczór (22.08) Muszla Koncertowa przy Promenadzie wybrzmi klasycznym jazzem. Na scenie gościć będziemy kwintet New Bone pod kierunkiem znakomitego trębacza – Tomasza Kudyka. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny!

Kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. O ich dotychczasowych dokonaniach niezwykle entuzjastycznie wypowiadali się cenieni w tej branży artyści i dziennikarze tacy jak: Jarek Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie, zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Dziś grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu. Obecnie planowane i organizowane są kolejne zagraniczne występy.
Muzycy zaprezentują swoją najnowszą płytę „Longing”. Płyta ta, to „Historia o tęsknocie i przemijaniu opowiedziana językiem współczesnego jazzu. Znakomicie napisane utwory, muzyka wielowymiarowa w kunsztownych aranżacjach, wykonana przez wybitnych artystów. Dzieło głębokie, dojrzałe.” (Bogdan Chmura)

Skład zespołu:
Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn,
Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy,
Dominik Wania – fortepian,
Maciej Adamczak – kontrabas,
Dawid Fortuna – perkusja

22 sierpnia, godz. 20.00 Tomasz Kudyk & New Bone

Muszla Koncertowa przy Promenadzie, wstęp wolny

Skip to content