Zapraszamy na kolejny koncert w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Świnoujskie wieczory organowe – lato 2021. 23 lipca, Kościół pw. Chrystusa Króla, pl. Kościelny 1, początek koncertu o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MDK oraz bezpośrednio przed koncertem.

Robert GRUDZIEŃ  - solista Filharmonii Lubelskiej. Znany muzyk, kompozytor, jeden z najchętniej zapraszanych artystów w Polsce, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. Absolwent Liceum Muzycznego w Lublinie, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie.

Kursy mistrzowskie w Szwajcarii i Republice Czeskiej. Znany jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w programach koncertowych obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności.

Koncertował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w całej Europie oraz na wielu kontynentach. Posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne /solowe, kameralne/. W roku 2006 w Bazylice w Trzebnicy zrealizował nagranie dla Polskiego Radia z Chórem PR i z Krzysztofem Pendereckim.

Dyrektor Fundacji im. Mikołaja z Radomia, organizator licznych koncertów oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Jego działalność artystyczna, organizacyjna i charytatywna przyniosły mu szereg nagród i wyróżnień. Wykłada gościnnie w Szwajcarii i Niemczech.

Karol LIZAK – tenor, absolwent klasy śpiewu w Szkole Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Wydz. wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny

i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu dr Krzysztofa Bednarka.

Laureat Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Śpiewaków Operowych (Rheinsberg 2013, i 2015), XX Międzynarodowego Festiwalu Chorus Inside w kategorii głosów solowych (Rowinji, Chorwacja 2015) oraz wyróżnienia na V Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per sempre” (Włocławek 2015).

W 2011 r. wziął udział w archiwalnym nagraniu operetki Karola Szymanowskiego „Loteria na mężów” z Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. W 2012 r. wystąpił w operze Wilhelminy von Beureuth „Argenore” (premiera w Rheinsbergu), w której wcielił się w postać Leonidy, a w 2013r. Jako Otokar w operetce „Baron Cygański” J. Straussa (Staatstheater Braunschweig). Od 2014 r. współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi gdzie występuje m.in. w „Wielkiej Księżnej Gerolstein, jako Fryc, w „Skrzypku na dachu” jako Motel, „Nędznikach”, „Miss Saigon”.

Od 2016 roku współpracuje z Robertem Grudniem w ramach ogólnopolskich festiwali muzycznych.

Kierownictwo artystyczne - Małgorzata Kloerk Prowadzenie koncertów - Maja Piórska Przygotowanie organów - Krzysztof Urzykowski