dla niesłyszących

mdk swinoujscie logo

Biuletyn Informacji Publicznej

Nie możemy jeszcze zrealizować corocznych animacji ale Dzień Dziecka należy uczcić. To ważny dzień i nie chcielibyśmy, by odbył się w tym roku bez  żadnego echa.

🥳Zostawiamy zatem przygotowaną przez nasze instruktorki  Strefę Dziecka w Parku Zdrojowym🥳. Nasza aranżacja przestrzeni parku sprawia, że dzieci mają możliwość samodzielnej lub rodzinnej zabawy. Animacje dostosowane są do sytuacji i panującej pandemii. Stanowią atrakcję rodzinnego spaceru po parku. Mamy nadzieję, że na Waszych buziach pojawi się chociaż mały uśmiech i zabawa będzie przednia. Niespodzianki dla dzieci są zainstalowane na trasie spaceru i gotowe do użytku. Poniżej znajdują się krótkie instrukcje gier. Zabawy rozrysowane są na alejce, przy boisku sportowym. Przykładowo można zrobić sobie zdjęcie zamieniając się motyla lub poskakać w tradycyjne klasy. Dla chłopców mamy również rozrysowany tor z ulicami dla resoraków. Można spróbować swoich sił, przechodząc na kilka sposobów przez kolorową pajęczynę pomiędzy drzewami. Świetną atrakcją dla całej rodziny może być zabawa w wypatrywanie ozdobionych kamyczków.

Strefa  będzie dostępna ze wszystkimi zabawami już od 30 maja (sobota),

od godziny 15:00 (po zakończeniu biegu).


INSTRUKCJE:
Znajdź kamyk: Kolorowe kamyki pochowały się w Parku Zdrojowym. Czekają na dzieci, które lubią poszukiwania. Jeśli uda Wam się znaleźć kamień, zróbcie z nim zdjęcie. Wrzucajcie fotki na Facebooka i Instagram z hashtagiem #kamykwparku. Nie próbujcie jednak ich zbierać, niech zostaną dla następnych poszukiwaczy i niech cieszą bystre oko. Jest ich całkiem sporo, także bądźcie czujni i wypatrujcie przy alejkach. Na mapce zaznaczyliśmy teren występowania w naturze kolorowych kamyków. Wytężajcie wzrok, rozglądajcie się. Jesteśmy bardzo ciekawi ile uda Wam się ich znaleźć.
Ulica dla resoraków: Tutaj zapewne nie musimy nic tłumaczyć. Nie zapomnijcie tylko zabrać na spacer swoich ulubionych samochodzików. Życzymy udanych przejazdów :D            
Łapki: Spróbujcie przejść przez tor nie myląc żadnej stopy lub ręki. Ciekawe, czy tata da rade przejść od początku do końca nie przewracając się :P                
Lustro: To zabawa dla dwóch osób. Stajecie w wyznaczonych miejscach. Jedna osoba dotyka nogą kolorowych kółek. Cała sztuka polega na powtórzeniu sekwencji ruchów osoby z naprzeciwka. Dacie rade wykonać lustrzane odbicie i zapamiętać kolejność? Proponujemy zacząć od łatwych np dwóch ruchów jednej nogi. Na koniec możecie skakać dwiema nogami i obracać się przeskakując na kolory.  Jest to świetne ćwiczenie na koordynacje, pamięć i koncentrację. Najmłodsi za to mogą uczyć się kolorów (np: Skaczemy na różowy.)      

Gra w klasy:

    Klasyka gatunku gier rysowanych na chodniku. Zapewne przy tej zabawie też nie potrzeba za wiele tłumaczyć. Gra dla lubiących skakać na jednej i dwóch nogach :D Tutaj podczas zabawy możecie poćwiczyć cyferki i naukę liczenia.            
Labirynt sznurkowej pajęczyny: Jesteśmy bardzo ciekawi na ile sposobów uda Wam się ją przejść? Pamiętajcie tylko, że sznurki nie są mocne i nie wytrzymają ciężaru dziecka.    
  Motyl: To po prostu tło do Waszych zdjęć. Wystarczy się na nim położyć, by wyrosły Wam piękne skrzydła i zamienić się w motyla. O motyla noga :)!!! Chętnie zobaczymy motylowe dzieciaki. Jeśli chcecie wrzucajcie zdjęcia na Facebooka lub Instagram z #kamykwparku. Tym sposobem będziemy mogli je zobaczyć :D.    

Życzymy Wam dzieciaki miłej zabawy i duuuużo uśmiechu na co dzień.

Newsletter - Bądź na bieżąco!

Akceptuję warunki Polityka prywatności
Edytuj
MDK Świnoujście
Zobacz także
Konwersja cyfrowa domów kultury
Programy unijne
Markowy festiwal
Port Szczecin-Świnoujście
Trzy Wyspy