Wakacje dobiegły końca. Dla młodzieży z Pracowni Wokalno-Artystycznej Mariny Nikoriuk był to jednak niewątpliwie czas intensywny. Uczestnicy zajęć oraz ich trenerka umieją łączyć odpoczynek z pasją. Dla wielu z nich letnie miesiące upłynęły pod hasłem warsztatów i festiwali.

Marina Nikoriuk – absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, od trzech lat prowadząca naukę śpiewu w naszym Domu Kultury została wyselekcjonowana spośród ponad 500 zgłoszeń go udziału w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich przy Akademii Muzycznej w Weimarze (Niemcy). Warsztaty odbyły się pod okiem jednej z najwybitniejszych na świecie śpiewaczek, wykonawczyń muzyki operowej i barokowej – Vivici Genaux. Udział w tych warsztatach zaowocował współpracą i występem z berlińską orkiestrą barokową Lauten Compagney Berlin.Marina Nikoriuk podczas warsztatów w Weimarze (Fot. archiwum M. Nikoriuk)

Był to również bardzo twórczy czas dla wielu wychowanków Pracowni, którzy wykorzystali go na rozwój swoich zdolności muzycznych i aktorskich. Nadia Dydo, Gabi Kruk, Ula Niśkiewicz, Anastazja Orłow i Jula Stróżyńska spędziły kilka wspaniałych tygodni w Tatrach na campusie Wakacje Artystyczne 2017, gdzie oprócz ciekawych wycieczek (a jakże!) uczestniczyły w warsztatach wokalnych, teatralnych, tanecznych i fotograficznych z uczestnikami programów telewizyjnych „The Voice of Poland” i „X Factor”.

Warto wspomnieć, że owocem jednego z takich wyjazdów w poprzednich latach stał się udział Uli Niśkiewicz w nagraniu singla wspólnie z Mateuszem Krautwurstem, który to później znalazł się na 22 edycji płyty Wygraj Sukces. Wydawnictwo promuje młode polskie talenty i jest materiałem konkursowym dla uczestników większości polskich dziecięcych i młodzieżowych konkursów wokalnych.

Teledysk Uli Niśkiewicz – Kosmiczny (youtube.com)

Najmłodsza uczestniczka Pracowni – Natalka Kubera wspaniale odnalazła się na wyjątkowych warsztatach artystycznych Fundacji Młodzi Artyści. Gdzie oprócz bardzo ciekawych zajęć wokalnych z Anną Ozner (trener w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”), Krzysztofem Mrozińskim i Maciejem Moszyńskim (finalistą programu „The Voice of Poland”), brała także udział w nagraniu najnowszej płyty pod patronatem fundacji FUMA. Czekamy więc, aż płyta będzie dostępna oficjalnie.

Natalia Kubera (Fot. archiwum M. Nikoriuk)

Nie obyło się także bez udziału w konkursach. Weronika Markiewicz oraz Iza Wnorowska zdobyły ex-aequo tytuł Laureata II Stopnia na Międzynarodowym Festiwalu Culture Caravan w Międzyzdrojach.

Weronika Markiewicz i Iza Wnorowska (Fot. archiwum Mariny Nikoriuk)

Wszystkim aktywnym uczniom Pracowni serdecznie gratulujemy zapału i sukcesów a rodziców zachęcamy do wakacyjnego rozwijania swoich pociech nie tylko pod kątem turystycznym ale też artystycznym.

Skip to content