„Dolce Vita” Felliniego, „Człowiek z Marmuru” Wajdy, a może „Green Book” Farrelly’ego. Wszystkie te filmy, choć z różnych czasów i miejsc, nie tylko odniosły sukces ale też skłaniały do refleksji nad ważnymi sprawami. Czasem wartości niesione przez 10 muzę nie są jednoznaczne i wtedy pojawia się doskonała okazja do dyskusji. A najlepiej dyskutuje się większym gronie ludzi zainteresowanych tematem. Uniwersytet Trzeciego Wieku, działający przy Domu Kultury w Świnoujściu zaprasza wszystkich miłośników kina na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się, jutro, 1 marca o godzinie 10.00 w Miejskim Domu Kultury w sali 311 (II piętro) ul. Wojska Polskiego 1/1.

Poniżej zamieszczamy mail od Pani Bogumiły Karczewskiej-Łabudy – pomysłodawczyni i przyszłego opiekuna koła filmowego przy UTW.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do Grupy Filmowej (nazwa robocza). Nasza grupa będzie zrzeszała miłośników sztuki filmowej. Zapraszamy do niej amatorów kina niekoniecznie komercyjnego choć nie wyklucza się i takiej możliwości. Wszystko będzie zależało od tego jakie filmy będziemy chcieli oglądać; te bardziej ambitne czy też niekoniecznie z najwyższej półki, ale poruszające interesującą nas tematykę, na przykład ukazujące problemy ludzi w zbliżonym do nas wieku. A może i jedne i drugie.

Jeśli uda nam się stworzyć grupę co najmniej 30 osób (możemy mieć do dyspozycji salę na 49 osób, gdyby okazało się, że chętnych będzie jednak więcej niż to wymagane minimum), to będziemy mogli chodzić do kina płacąc tylko 14 złotych za bilet. I będziemy mogli chodzić do kina na filmy, które sami sobie wybierzemy z listy dystrybutora z ostatnich kilku lat. Będziemy musieli jedynie zaproponować listę filmów, które chcemy obejrzeć na przykład po raz drugi, bo tak nam się podobały, albo tych, które nam umknęły i także tych, których dyspozytor nie wysłał do Świnoujścia, a były wyświetlane w innych większych miastach.

Jeśli ta propozycja okaże się atrakcyjna dla Państwa, to wzorem dawnych DKF-ów może uda się z czasem poprzedzić te spotkania jakąś ciekawą prelekcją związaną z filmem i zakończyć dyskusją. Oczywiście będzie można przyjść tylko na film, ale naprawdę dobrze jest „pogadać” o tym co się właśnie widziało, zwłaszcza przy kawie.

Reasumując:

– Seanse będą się odbywały 1-2 razy na miesiąc w godzinach przedpołudniowych (początek między godz. 10.00 a 12.30), godzina i dzień tygodnia do uzgodnienia.
– By móc kupić tańsze bilety (14 zł) potrzebne jest minimum 30 widzów.
– Będą potrzebne Państwa propozycje filmów do obejrzenia.

Przy okazji kilka propozycji nazwy: Świnoujska Grupa Filmowa (Przy kawie o filmie/Kino Alternatywne/ 50 plus/Kino Seniora/Grupa Filmowa/ Grupa Miłośników Kina.

Skip to content