W letni, sobotni wieczór, 6 lipca 2019 roku, szum morskich fal konkurować będzie z muzyką w wirtuozerskim wykonaniu solistów oraz orkiestry szczecińskiej Opery na Zamku. To już 2. edycja Letniego Festiwalu Operowego, który po ubiegłorocznym sukcesie* powraca do Amfiteatru im. Marka Grechuty w Świnoujściu.

Podczas koncertu „Opera na plaży – szlagiery scen operowych, operetkowych i musicalowych” publiczność usłyszy najpiękniejsze melodie włoskiego bel canta oraz pełne dowcipu fragmenty lubianych operetek. Nie zabraknie hitów klasyki musicalu i, jak przystało na wakacyjny czas, gorących latynoskich rytmów. Koncert dopełnią wirtuozowskie popisy orkiestry. Ten niezwykle zróżnicowany i bogaty repertuar zaprezentuje orkiestra i soliści Opery na Zamku – sopranistki Lucyna Boguszewska oraz Victoria Vatutina, Pavlo Tolstoy (tenor), Tomasz Łuczak (baryton), Janusz Lewandowski (bas-baryton). Gościem specjalnym będzie zwycięzca 21. Wielkiego Turnieju Tenorów (nazwisko poznamy 29 czerwca 2019 roku). Na koncert – wstęp wolny! * Pierwsza edycja Letniego Festiwalu Operowego odbyła się w dwa lipcowe weekendy 2018 roku w Świnoujściu, Kołobrzegu oraz Siemczynie (6–8 lipca, oraz 14– 16 lipca 2018). W ramach festiwalu zostały zaprezentowane specjalnie przygotowane dwa wydarzenia – Gala „Opera na plaży”, z udziałem orkiestry oraz solistów Opery na Zamku pod kierownictwem muzycznym Vladimira Kiradjieva, oraz spektakl „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego” w reżyserii Natalii Babińskiej, pod batutą Jerzego Wołosiuka.