Drodzy Mieszkańcy Świnoujścia! Miejski Dom Kultury prosi o głosy na projekt tzw. twardy w ramach Budżetu Obywatelskiego, który na liście znajduje się pod numerem 6!

Głosowanie zajmie Państwu kilka minut, a może naprawdę wiele zmienić.  Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury, gdzie karty będą na Państwa czekać w biurze Organizacji Imprez, w Kasie czy też w Sekretariacie. Można również oddać swój głos przez stronę internetową klikając w link Głosuj na 6!

Uwaga! Można oddać tylko jeden głos na projekt twardy.

Głosuj na 6!

Sala Teatralna Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu jest jedynym obiektem tego typu na terenie gminy Świnoujście – 288 miejsc w ułożeniu teatralnym, scena w pełni okotarowana. Obiekt nie spełnia standardów jakościowych dla realizacji zadań z zakresu kultury i edukacji pozaszkolnej, czyli koncertów, wykładów i spektakli. Od 30 lat Sala nie była modernizowana, nie licząc drobnych remontów i niezbędnej konserwacji. Trudno tak naprawdę znaleźć część obiektu, która nie wymagałaby interwencji. Zdecydowanie jednak w najgorszym stanie jest widownia. Fotele, które w tej chwili służą świnoujskiej publiczności, zostały pozyskane z innego obiektu, likwidowanego w którymś z wojewódzkich miast i pamiętają jeszcze poprzedni ustrój. Obecnie część siedzisk jest wyłamana i zastąpiona zwykłymi krzesłami. W większości przypadków nie ma już możliwości dospawania brakujących siedzeń. Konieczne jest też malowanie sali teatralnej i wymiana okotarowania sceny, obecnie istniejące okotorowanie było wiele razy naprawiane i kolejnej naprawy już nie przetrwa, ponieważ materiał pęka przy próbie szycia.

Z Sali Teatralnej, korzystają setki jak nie tysiące mieszkańców naszego miasta, od seniorów po naszych najmłodszych obywateli. Swoje uroczystości organizują szkoły, instytucje, stowarzyszenia. W obiekcie odbywają się miedzy innymi spektakle edukacyjne dla dzieci i młodzieży, koncerty i spektakle teatralne, swoje koncerty daje tu Państwowa Szkoła Muzyczna ze Świnoujścia. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świnoujściu ma tutaj swoje stałe miejsce zajęć i wykładów ale nie tylko, bo również tu organizowane są wszystkie koncerty seniorów. W zdecydowanej większości z sali korzystają mieszkańcy miasta i to właśnie z myślą o mieszkańcach Świnoujścia, należy zmodernizować widownię teatralną. Nowe fotele, to większy komfort odbioru ale też większe bezpieczeństwo uczestników wydarzeń. Modernizacja umożliwi poprawę dostępności sali dla osób z niepełnosprawnościami, m.in. dzięki składanym podłokietnikom.

 

Skip to content