Decyzją Organizatora, agencji Owacja sp. zoo, spektakl został odwołany! Zwrotów biletów można dokonywać w miejscu ich zakupu. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Uwaga, zapowiadany przez nas na 13 lipca spektakl „Jezioro Łabędzie” nie dojdzie do skutku. Jednak tego dnia odbędzie się inne widowisko. „Notre Dame de Paris” to balet klasyczny na najwyższym poziomie. Organizatorem wydarzenia pozostaje agencja Owacja.

O przyczynach tej decyzji najlepiej opowiedzą sami organizatorzy.

Drodzy miłośnicy Baletu , w związku z rosyjską agresją na Ukrainie-większość teatrów i sal koncertowych w Europie ogłosiła bojkot całej rosyjskiej kultury.

Podobnie solidaryzujemy się z cywilizowanym światem, potępiającym przemoc, jaką czynią rosyjscy okupanci na Ukrainie.

W związku z tą sytuacją zamiast Baletu Czajkowskiego „Jezioro łabędzie” odbędzie się premiera baletu klasycznego „Notre Dame de Paris”

Mamy głęboką nadzieję, że nas zrozumiesz i wesprzesz w tym.

Bardzo prosimy o zachowanie wcześniej zakupionych biletów, które będą obowiązkowo ważne na balet “Notre Dame de Paris”. Posiadacze takich biletów będą mogli go odwiedzić bez żadnych problemów w czasie wskazanym na naszej stronie internetowej.

Jesteśmy pewni, że ta wspaniała akcja baletowa, o wiecznej miłości, dostarczy wszystkim widzom wielu wspaniałych niezapomnianych wrażeń.

Środki za sprzedane bilety zostaną wykorzystane na wsparcie armii ukraińskiej w walce z rosyjskimi faszystami.

Teatr Baletu został założony w 2014 roku przez czołowego solistę Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. Solomii Kruszelnickiej, prof. Olega Petryka.

Repertuar Baletu:

„Notre dame de Paris”, „Jezioro łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Don Kichot”, „Kopelia”, „Szacherezada”, „Carmen Suite”, „Gisele”, „Śpiąca piękna”, „Korsarz”, „Romeo i Julia”, „Spartakus”.

Ukraiński Teatr Baletowy „Premiera” koncertował w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Chinach i w innych krajach. W czasie swojego istnienia teatr wystawił ponad 380 spektakli za granicą Ukrainy. Uczestnikami projektów Teatru baletu są znani ukraińscy i europejscy tancerze.

Spektakl „Notre Dame de Paris” łączy muzykę dwóch kompozytorów i przełomową choreografię. U jego podstaw znajdują się motywy powieści Victora Hugo, znanej również pod tytułem „Katedra Notre Dame” a w Polsce jako „Dzwonnik z Notre Dame”, której akcja trwa w późnym średniowieczu.

Według samego autora jest to „obraz XV-wiecznego Paryża i XV wieku jako całości, przez pryzmat tego miasta”. Istotą powieści jest historia miłości archidiakona Klaudiusza Frollo do pięknej cyganki Esmeraldy. W powieści wydanej w 1831 roku mowa jest o nietypowych jak na tamte czasy problemach fatalnego pragnienia i tolerancji.

muzyka: C. Puni, M. Jarre

choreografia: Siemion Drechin, redakcja choreograficzna Wiktora Szczerbakowa.

libretto (na podstawie powieści Viktora Hugo – Katedra NMP), Wiktor Szczerbakow

Czas trwania: 2 godziny + 1 przerwa (balet w 2 aktach).

Spektakl odbędzie się 13 lipca o godz. 20.00 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. Bilety do nabycia w kasach MDK Świnoujście oraz przez internet.

Skip to content