Już dziś w nocy, od 22.00 zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej Miejsce sztuki 44 przy Armii Krajowej 13 na Noc Muzeów. Wstęp wolny!

„Tutaj, aby utrzymać się w tym samym miejscu, trzeba biec ile sił”, powiedziała Czerwona Królowa do Alicji, ale nie przejmujmy się tym, tak bardzo. Ponieważ tu, na wyspie, w galerii sztuki, w trakcie Muzealnej Nocy nie musimy już biec ale możemy, podążając za białym królikiem, cofnąć czas, i wysłuchać „jak przygotowuje się utwory dla dzieci, które później stają się dorosłymi”. Co wydaje się szczególnie ważne właśnie dla dzieci, których wraz z dziećmi byłymi, czyli rodzicami oczekujemy podczas koncertu. A wykonawcą będzie artysta muzyk, kompozytor i dyrygent Krzysztof Naklicki. Będąc już w galerii, wypada go zapytać o najnowszą muzyczną płytę na której utwory przez niego skomponowane są zapisane obok kompozycji Cage’a (tych dłuższych niż cztery i pól minuty 🙂 )
Wyspiarze. Tej wyjątkowej nocy pozwólcie sobie i swoim dzieciom odwiedzić galerię i zanurzcie się wraz z nimi w nocnym morzu dźwięków, ale i w przestrzeni sztuk wizualnych, spacerując pomiędzy graficznymi instalacjami Agnieszki Jankiewicz, „Mare nigrum”. Zapraszamy, obudźcie w sobie dziecięcą ciekawość świata, i podążajcie na drugą stronę lustra. Do galerii ms44.

Skip to content