20 lutego na scenie Sali Teatralnej spektakl dla dzieci „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza” słupskiego Teatru Lalki „Tęcza”. Zapraszamy najmłodszych widzów na spotkanie w samo południe z bohaterami tej popularnej rosyjskiej bajki. Z okazji ferii zimowych, na spektakl obowiązuje wstęp wolny! Przybywajcie!

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało pierwsze spotkanie Maszy z Niedźwiedziem? Czy to ona trafiła do lasu, czy może Niedźwiedź zabłądził do ludzkich sadyb? Opowiemy wam tę historię. By móc to zrobić Tęcza sięgnęła do źródeł, czyli do rosyjskich baśni, na podstawie których tekst opracowała Marta Guśniowska.

Fragment recenzji z portalu „teatralny.pl”:

„Niedźwiedź, wspaniale animowany przez Macieja Gierłowskiego i Mikołaja Prynkiewicza, jest jedną z najsympatyczniejszych lalek, jakie widziałam w ostatnim czasie w teatrze dziecięcym. Ogromny, górujący nad malutką Maszą i swoim kształtem natychmiast zmuszający nie tylko dziecięcą część widowni do spontanicznych westchnień pod tytułem „O!” i „Wow!”. Niedźwiedź – jak się przypadkiem okazuje – pasjonat myśli filozoficznej, wcale nie cieszy się na widok niespodziewanego dzikiego lokatora. I to nie tylko z powodu frustrującego zniknięcia kolacji. Dziewczynka burzy ład jego poukładanego istnienia (jedzenie, spanie, straszenie ludzkich intruzów, jedzenie, spanie, leśne wędrówki…), dekonstruuje nieproszona sielankową niedźwiedzią samotnię. Ale że Niedźwiedź posiada wysoko rozwinięte morale, mała Masza musi ponieść surowe konsekwencje swojej ignorancji w formie przymusowego survivalu w niedźwiedziej chacie. Wiadomo, „kto babci nie słucha, ten tak ma”.

Niedźwiedź i Masza,

czwartek, 20 lutego, godz. 12.00,  Sala Teatralna, ul. Jana Matejki 11

wstęp wolny

Skip to content