Nie macie jeszcze planów na niedzielny wieczór? Zapraszamy do Sali Teatralnej na monodram "Z innej gliny" w wykonaniu Świnoujścianki Kasi Dominiak. Początek spektaklu o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny!

"Z innej gliny" powstało na podstawie powieści Anne Delbee "Kobieta. Camille Claudel", opowiadającej o życiu francuskiej rzeźbiarki, uczennicy i kochanki sławnego Rodina. Jeżeli dodamy do tego fakt, że jej bratem był Paul Claudel, nie mniej sławny poeta, szybko się okaże, że mamy tu gotowy przepis na sukces. Niestety losy rzeźbiarki potoczyły się inaczej. Realia przełomu XIX i XX wieku nie były najłaskawsze dla kobiet. Monodram wyreżyserowany przez Anetę Kruk z O!środka Działań Teatralnych był już wystawiany na kilku scenach w całym kraju. Co istotne, często były to sceny konkursowe. Co jeszcze ważniejsze - Kasia wracała z tych konkursów z nagrodami! Teraz spektakl można będzie obejrzeć na scenie Sali Teatralnej. To jednak nie koniec programu na ten niedzielny wieczór. Pojawia się też goście - Marina Nikoriuk, Maciej Kamiński oraz Izabela Włodarczyk - Roksela. Zapraszamy. Zaczynamy o godz. 18.00. Wstęp wolny!