Dzisiejszy wieczór w Muszli Koncertowej przy Promenadzie będzie stał pod znakiem jazzu. Zapraszamy na podwójną dawkę muzyki. Zaczynamy już o 18.00!

Najpierw, na scenie wystąpi New Bone. New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Sześcioma, w tym czterema autorskimi, płytami utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie, jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura. Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami. Formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a także podczas Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 r. Formacja była także jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 r. Zespół brał również udział na w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015.
Warto dodać, że zespół w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która wystąpiła z koncertem jazzowym na żywo w Kaszmirze!

Później, o 20.00 wystąpi znakomita wokalistka amerykańska znana m.in. z przeboju „Its Raining Men”. Towarzyszyć jej będzie Sylwester Ostrowski z zespołem.

W przeszłości Dorrey współtworzyła grupę The Weather Girls. W swojej solowej karierze łączy gospel z bluesem, soulem i jazzem. Jest laureatką prestiżowej nagrody McDonald’s Gospelfest Award. Współpracuje z muzykami z całego świata, a koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku.

Sylwester Ostrowski jest szczecińskim saksofonistą tenorowym i kompozytorem. Występował i nagrywał z czołówką światowego jazzu, m.in. Wyntonem Marsalisem, Erykah Badu, Deborah Brown, Dariusem Brubeckiem, Keyonem Harroldem czy Freddie’m Hendriksem. Jest pomysłodawcą oraz szefem artystycznym festiwalu Szczecin Jazz.

Artystom towarzyszyć będą dobrze znani muzycy Szczecin Jazz – gitarzysta Jakub Mizeracki, pianista Michał Szkil, kontrabasista Adam Tadel i perkusista Owen Hart.

Wstęp wolny – zapraszamy

 

Skip to content