W najbliższą niedzielę (14.08) zapraszamy na koncert rockowo-folkowego zespołu Mitra. Tradycyjnie, w Muszli Koncertowej, zapraszamy na godz. 19.00. Oczywiście wstęp wolny!

Mitra to gdyński, siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Niepowtarzalny klimat i charakter tworzy sekcja dęta, w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych.

Mitra to energetyczne szybkie rytmy. W warstwie tekstowej poruszamy najważniejsze dla każdego człowieka zagadnienia takiej jak: przyjaźń, miłość, relacje ze światem.

– Na przestrzeni ostatnich lat wystąpiliśmy na jednej scenie przed takimi zespołami jak m.in.: Golec uOrkiestra, Zakopower, Czerwone Gitary, Dżem, Oddział Zamknięty, Enej, Łzy, Akurat, Happysad, Kombi, Piersi, Sarsa, Urszula, Lao Che, Kamil Bednarek i wiele innych.

W 2017 roku zespół wydał debiutancki album “Klucz”, który zebrał pochlebne recenzje wśród krytyków muzycznych, jak również osób spotykanych na koncertach. Płyta “Klucz” to 11 autorskich, melodyjnych utworów oraz cover zespołu Rezerwat pt. “Zaopiekuj się mną”.

W 2019 roku zespół zadebiutował na antenie radiowej trójki, a w 2022 roku utwory zostały włączone do radiowej playlisty. Zagraliśmy również koncert na żywo w legendarnym studiu im. Agnieszki Osieckiej. W 2022 roku pojawiła się druga płyta pt. “Oj tam”.

– Naszym żywiołem jest kontakt ze słuchaczem – występy na żywo. Koncertujemy od 2010 r. Mamy za sobą wiele występów. Każdy jest wyjątkowy. Zagraliśmy na dużych i małych scenach.

Skip to content