W najbliższą sobotę, ostatni dzień lipca 2021 roku, kolejne wydarzenie w ramach Portu Kultury Pomorza Zachodniego, tym razem o charakterze przyrodniczo – artystycznym. Zapraszamy na Spotkanie z twórczością wyjątkowego fotografa, filmowca, historyka i przyrodnika – Krzysztofa Chomicza. Na ścianach Galerii Art Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu będzie można podziwiać Jego fotografie, a na ekranie w Sali Teatralnej zostanie wyświetlony film „Dzikie wyspy Świnoujścia”. Wernisaż odbędzie się o godzinie 18.00, a pokaz filmu o 19.00. Wstęp wolny.

 

Krzysztof Chomicz – urodzony Wielkopolanin. Ukończył studia w “szkole orląt” w Dęblinie. W Poznaniu pracował w mediach, oddając się zawodowo filmowaniu. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku Hodowla koni i jeździectwo, odkrywając kolejną pasję. Wyrazem była stadnina koni huculskich “Chomiczowa”. Ostatnio zakończył kolejny fakultet  Historię na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach z tematem pracy magisterskiej „Awifaunistyczny pierwowzór orła w godle państwa polskiego”.

Fotografuje, odkrywając w sobie kolejne zainteresowania przyrodnicze czego zwieńczeniem są albumy “Polowanie z bielikiem” oraz “Ginący podniebni myśliwi”, “Bielik ” , Zimorodek , Wodna Kraina. Głównie inspiruje się okolicami wyspy Uznam.

Zafascynowany orłem bielikiem i ptakami szponiastymi, dla których wstaje przed świtem spędzając dużo czasu na świnoujskich akwenach. Ma w dorobku wystawy fotograficzne w wielu galeriach. Zasłynął w mediach spektakularną akcją ratowania orła bielika z bagna.

Największym sukcesem fotograficznym było wyróżnienie w Wielkim Konkursie National Geographic fotografii “Tango orłów”.

Jest twórcą i producentem 10 filmów przyrodniczych z cyklu  Magia Polskiej Przyrody.  Filmy te były prezentowane na platformie Planet plus oraz TVP 1 i TVP Szczecin.

Aktualnie przygotowuje kolejny cykl filmów „Ptaki Szczury”, „Między Nocą a Dniem” , „Dzikie Wyspy Świnoujścia”, „Rybołów”, „Rybożercy” oraz „Seks w wielkim lesie”.

 

Skip to content