W środę 22 czerwca, zapraszamy wszystkich do udziału w naszym nowym projekcie muzycznym. Letnie wieczory w Altanie Koncertowej w Parku Zdrojowym z dużą dawkę dobrej muzyki. Początek o godz. 19.00!

Po ubiegłorocznym, wrześniowym wydarzeniu "Dzień Pierwszej Miłości", które było jednocześnie inauguracją oddania do użytku odnowionego Parku Zdrojowego, wiedzieliśmy że muzyka musi tu zagościć na dłużej. Dlatego w kameralnej Altanie, wybrzmiewać będzie jazz z dodatkiem klasycznej nuty. Zabraknie może rozmachu z zeszłorocznej, jesiennej imprezy, bo skupimy się tylko na Altanie ale muzycznie będzie smakowicie. Kogo usłyszymy podczas pierwszego sezonu? Zaczniemy od kwartetu Sylwestra Ostrowskiego ze Szczecina. Dobrze już znany świnoujskim słuchaczom muzyk, zabierze nas w świat saksofonowej improwizacji na najwyższym poziomie. W kolejnych tygodniach usłyszycie również lokalnych muzyków jazzowych m.in Czesława Bobreckiego i Andrzeja Wiśniewskiego. Odwiedzi nas też wspaniały trębacz Tomasz Kudyk ze swoim krakowskim kwintetem, gorzowska grupa C'est La Vie, Dariusz Samól ze swoją grupą saksofonistów oraz kolejny znakomity trębacz - Maciej Fortuna. Nie zabraknie również bardziej klasycznej muzyki. Za sprawą Mariny Nikoriuk oraz Baltic Neopolis Quartet posłuchamy sobie popularnych utworów muzyki czasem zupełnie niesłusznie nazywanej poważną. Wszystkie koncerty w Altanie odbywać będą się o godz. 19.00, a udział w nich będzie bezpłatny. Szczegóły w naszych Wydarzeniach. Zapraszamy!