Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza 28 kwietnia (sobota) na uroczyste posadzenie Drzewa Pamięci UTW. Początek punktualnie o godz. 12.00 na pl. Mickiewicza (przed wejściem do Sali Teatralnej). Wstęp wolny.

Okazją do posadzenia drzewa jest oczywiście obchodzona w tym roku przez UTW, piętnasta rocznica działalności. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta, Janusz Żmurkiewicz. Tuż po krótkiej uroczystości, w Sali Teatralnej odbędą się tradycyjnie wykłady dla słuchaczu uniwersytetu. W tym miesiącu zapraszamy na dwa odczyty: Perspektywy rozwoju Miasta Świnoujście, prezentacja i spotkanie z Prezydentem Miasta Świnoujście, Januszem Żmurkiewiczem. Bezpieczeństwo Seniorów – spotkanie z asp. szt. Beatą Olszewską, Oficerem Prasowym Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu Na zakończenie zapraszamy jeszcze na występ zespołu ”Senioritki” pod kierunkiem instruktor MDK Pauliny Surudo oraz Lucyny Jesionowskiej – instruktora wolontariusza UTW, prowadzącej grupę Country.