dla niesłyszących

mdk swinoujscie logo

Biuletyn Informacji Publicznej

W najbliższą sobotę 16 czerwca, zapraszamy do Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44 na wernisaż wystawy Magdaleny Moskwy. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny.

Magdalena Moskwa jest artystką proponująca inną, wnikliwszą i surowszą, ocenę współczesnego świata. Jej opowieść o człowieku, dotycząca każdego z nas, wyprowadzona jest z wnętrza ludzkiego ciała, z wnętrza dokuczliwej codzienności. Ale sztuka uprawiana przez Magdalenę Moskwę, oprócz tego ze otwiera w nas na duchową przestrzeń, daje nam również nadzieję że świat traktujący nas coraz bardziej przedmiotowo, jest tylko zasłoną za którą możemy zajrzeć przy pomocy sztuki. Odkrywając inną rzeczywistość, pełną szczerych uczuć i refleksji nad jednostkowym człowiekiem. Na wystawie zobaczymy: obrazy Magdaleny Moskwy, rzeźby i obiekty artystyczne. Artystka wystawiała już swoje prace w warszawskiej Narodowej Galerii Sztuki „ Zachęta”, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie czy w Chińskim Narodowym Muzeum Sztuki w Pekinie. Jej sztuka jest prawdziwie doceniana a więc warta państwa uwagi. Serdecznie zapraszamy w sobotę o godzinie 18.00 do Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44, wstęp wolny. Sobotniego wieczoru, proponujemy państwu spotkanie z Magdaleną Moskwą i jej pracami. To artystka niecodzienna ale też nieoczywista, uwrażliwia i zapowiada emocje. Ale przecież taka powinna być istota sztuki, o czym współcześnie zapominamy. O teksty krytyczne dotyczące twórczości poprosiłem dwoje krytyków, i teksty te będzie można przeczytać w wydawnictwie towarzyszącym wystawie. A więc serdecznie zapraszamy, sobota 16 czerwca, godzina 18, wstęp wolny Emil Cioran, w swoich esejach twierdził, że współcześnie staliśmy się umysłami religijnymi, wyzutymi z wszelkiej religii. Rozumiemy potrzebę wiary, która rozpaczliwie przebija przez pseudo-sakralne obrazy naszej kultury masowej, ale nie umiemy jej doświadczyć. Sztuka Magdy Moskwy, jest oczywiście, kulturowym elementem tego procesu, ale co znacznie ciekawsze, również dowodem na to, że triumfujące profanum, kształtujące jednowymiarowego człowieka nie musi być całym doświadczeniem współczesności.

Andrzej Pawełczyk

Magdalena Moskwa: 1996r .- Dyplom w PWSSP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Druku na Tkaninie) 1994r. - Stypendium Ministra Kultury i Sztuki 2015 - Gwarancja Kultury 2015. w kategorii Sztuki wizualne. WYBRANE WYSTAWY: 2000 - Najgroźniejsze Pędzle- Królikarnia ,Warszawa 2004 - Piękno, czyli efekty malarskie - BWA Bielsko Biała, BWA Wrocław 2006 - Śniadanie w Muzeum -Kolekcja Łódzkiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych - Muzeum Sztuki w Łodzi 2007 - Siła formalizmu- Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku, Muzeum Sztuki w Łodzi 2008 - Depresja”- Bunkier Sztuki -Kraków 2008 - Poza zasadą rzeczywistości - kolekcja sztuki XX i XXI w. –Muzeum Sztuki w Łodzi. 2008 - CDN – Festiwal Dialogu 4 Kultur- Łódź 2009 - Czynnik Katolicki w sztuce Polski i Niemiec- Muzeum Historyczne Miasta Regensburg- Kościół Minorytów, Regensburg , Niemcy 2011 - Nowe tendencje w malarstwie polskim- BWA Bydgoszcz 2012 – Korespondencje. Sztuka nowoczesna i uniwersalizm”- Muzeum Sztuki w Łodzi 2013 - Cielesność obrazu wystawa indywidualna– Galeria Sztuki Wozownia , Toruń 2013 - Nomana XIII – wystawa indywidualna – Galeria Odnowa, ASP w Łodzi 2013 - Na zachętę do muzeum, Muzeum Sztuki w Łodzi 2014 - Co widać . Polska sztuka dzisiaj – Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa 2014 - Corpus – Zachęta Narodowa Galeria Sztuki , Warszawa 2015 - Magda Moskwa Nomana - wystawa retrospektywna - Muzeum Sztuki w Łodzi 2015 - (Nie) dotykaj! Haptyczne aspekty sztuki polskiej po 1945 roku- CSW ,Toruń 2015 - Stan życia - polska sztuka współczesna w globalnym kontekście, Chińskie Narodowe Muzeum Sztuki w Pekinie 2017- Życie jest ekstremalnie piękne, wystawa indywidualna -Szklarnia Szkoły Filmowej w Łodzi

Newsletter - Bądź na bieżąco!

Akceptuję warunki Polityka prywatności
Edytuj
MDK Świnoujście
Zobacz także
Konwersja cyfrowa domów kultury
Programy unijne
Markowy festiwal
Port Szczecin-Świnoujście
Trzy Wyspy