Dzisiejszy wieczór w Muszli Koncertowej stał będzie pod znakiem bigandowych klasyków. Stargardzki bigband zagra dla Was najlepsze jazzowe standardy z ostatnich kilkudziesięciu lat. Zaczynamy o godz. 19.00, wstęp oczywiście wolny!

Big Band Stargard powstał w 1972 r. w stargardzkim Domu Kultury Kolejarza i w tym samym roku wystąpił w telewizji. 2 lata później wziął po raz pierwszy udział w konkursie jazzu tradycyjnego „Złota Tarka” w Warszawie. W 1980 r. zostaliśmy laureatem tego konkursu. Pierwszym dyrygentem był Mieczysław Kwiczała. Big Band Stargard brał udział w licznych koncertach w kraju i za granicą m.in. w Czechosłowacji, Związku Radzieckim, Niemczech. Trzon zespołu stanowiło 17 muzyków, z których do dnia dzisiejszego grają w nim: Zdzisław Balcewicz, Jerzy Rabczuk, Marian Terka i dzisiejszy lider Mirosław Wesołowski. Skład zespołu się zmienia i co nas cieszy - odmładza i pięknieje przez obecność kobiet. Obecny skład zespołu to 23 osoby a w dzisiejszym koncercie wystąpią: Anna Rynkiewicz – klarnet, Michał Rogoziński i Tadeusz Mantyk - saksofony altowe, Zdzisław Balcewicz i Arkadiusz Kamiński - saksofony tenorowe, Joanna Karłowicz, Nina Żmuda, Rafał Jarzyński, Jacek Rogoziński – trąbki, Anna Tarasiuk, Janusz Śliwiński, Piotr Puchała, Dariusz Kłyż – puzony, Ewa Chrzanowska - piano, Maurycy Kujawski - bas, Tadeusz Uruski – gitara, Ryszard Sadowski - perkusja.