W najbliższą sobotę MDK zaprasza na wernisaż malarstwa koła plastycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Początek wydarzenia w Galerii Art o godz. 18.00. Wstęp wolny!

Prace prezentowane na wystawie są przekrojem dokonań uczestniczek zajęć w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Na wystawie prezentowane są prace wykonane w technikach, które panie poznały na zajęciach plastycznych koła. Grafiki, rysunki, prace malarskie, które znajdą się na wystawie wykonane są w różnych technikach: gipsoryt, monotypia, rys. piórkiem, ryś. żelopisem, akryl na papierze oraz technika pasteli olejnej, tematyka prac jest zróżnicowana - od abstrakcji, przez pejzaż, martwą naturę, temat z wyobraźni. W wystawie biorą udział panie: Zdzisława Błaszko, Lidia Buława, Krystyna Buszka, Regina Daniel, Irena Groen, Elżbieta Kozłowska, Elżbieta Marchewka,Wiesława Młodawska, Krystyna Olesińska, Janina Stefaniak, Barbara Świątek,Ewa Truskolaska, Irena Witońska oraz Barbara Wolny.