W najbliższy weekend, w całym kraju odbywać się będą wydarzenia związane z Narodowym Świętem Niepodległości 11 Listopada. Również w Świnoujściu, w dniach 10-12 listopada, odbędzie się szereg imprez o charakterze patriotycznym i rodzinnym.

W sobotę 10 listopada odbędzie się koncert w wykonaniu Chóru Mieszanego Kantylena oraz solistów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem specjalnym wydarzenia będzie znany poznański tenor Bartosz Kuczyk. Początek koncertu o godz. 16.00, Sala Teatralna przy ul. Jana Matejki 11, wstęp wolny. Tego samego dnia, w naszych filiach na prawobrzeżu, w Karsiborzu i Przytorze, odbędą się spektakle muzyczne. Odpowiednio o 14.00 i 16.00, na scenach pojawią się aktorzy scen krakowskich w programie składającym się z jednej strony z pieśni patriotycznych w nowoczesnych aranżacjach i z opowieści historycznej z drugiej. Wstęp na obydwa spektakle jest oczywiście darmowy. Kulminacja obchodów przypada oczywiście na niedzielę 11 listopada. Tego dnia, na pl. Wolności odbędzie się festyn rodzinny. W samo południe, impreza rozpocznie się od wspólnego odśpiewania Hymnu. To część ogólnopolskiej inicjatywy, dzięki której w całym kraju w tym samym czasie zabrzmią słowa Mazurka Dąbrowskiego. W Świnoujściu Hymn zagra Orkiestra Wojskowa Marynarki Wojennej ze Świnoujścia. Później muzycy w mundurach zagrają krótki koncert. Po nich, na scenie pojawi się Chór Kantylena, Chwaty oraz soliści UTW. Artyści - seniorzy, pod kierunkiem Barbary Okoń, zaproszą mieszkańców do wspólnego śpiewania pieśni legionowych i patriotycznych. Występy na scenie zakończy kielecki zespół Tacy Sami, który zagra największe przeboje jednego z najlepszych zespołów rockowych ubiegłego wieku - Lady Pank. To jeszcze nie koniec atrakcji. Przez cały czas festynu trwały będą animacje dla dzieci i młodzieży. Można będzie wziąć udział w malowaniu najdłuższej (przynajmniej na Wyspach) flagi. Przedłużony weekend, zakończymy w poniedziałek 12 listopada koncertem Jackpot & Floating Orchestra w Sali Teatralnej MDK. Szczecińska ekipa której przewodzi Katarzyna Buja i Maciej Kazuba, występowała latem przy okazji Grechuta Festival Świnoujście i dała fantastyczny koncert w Muszli Koncertowej przy Promenadzie. Początek koncertu o godz. 18.00. Wstęp wolny.