W poniedziałkowy wieczór przeniesiemy się w lata 20 i 30-te ubiegłego stulecia. Wszystko za sprawą Salon-Orchester Berlin. Wyjątkowy koncert odbędzie się 3 sierpnia w Muszli Koncertowej przy Promenadzie. Początek o godz. 17.30. Wstęp wolny, na terenie imprezy obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny.

Podczas koncertu Orkiestra z Berlina zaprezentuje zarówno niemieckie, jak i polskie evergreeny, które są bardzo dobrze znane w Polsce jak i w Niemczech. Pojawią się także piosenki i tanga z tamtych czasów. W skład orkiestry wchodzi 8 muzyków, dwójka niemieckich solistów wokalnych, a także śpiewacy z Polski. Łącznie 12 artystów zaprezentuje ten dwujęzyczny koncert. W repertuarze znajdą się utwory niemieckich i polskich kompozytorów i autorów tekstów.

– Poprzez ten projekt chcemy zaprezentować muzyczne podobieństwa z naszym sąsiednim krajem, a także zgromadzić ludzi po obu stronach granicy, aby wzbudzić zainteresowanie evergreenami w sąsiednim kraju – tak o swoim koncercie piszą sami muzycy.

Podczas koncertu obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do noszenia maseczek ochronnych, zachowania odstępów (min. 1,5m), dezynfekcji rąk oraz podporządkowania się poleceniom obsługi koncertu.