W najbliższą sobotę (4.09) zapraszamy na otwarcie wystawy pt. „Zauroczeni przyrodą” w ramach cyklu „Wielka sztuka dla Prawobrzeża”. Wernisaż odbędzie się w Filii MDK w Przytorze o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Podczas wystawy można będzie obejrzeć rysunki wykonane suchą pastelą, autorstwa Marii Śnieżko Krystek ze Szczecina. Artystka opowie również o swej pasji artystycznej oraz przeprowadzi warsztatowy pokaz rysowania pastelami dla dzieci i dorosłych.

Maria Śnieżko Krystek, mieszkanka Szczecina jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Aktywnie działa w Związku Polskich Artystów Plastyków w Szczecinie, dawniej w Łodzi, projektowała i prowadziła aranżacje kolekcji sezonowych odzieży damskiej i męskiej, stoisk przemysłu odzieżowego m.in. na kongresy mody krajów RWPG w Budapeszcie, Pradze, Berlinie, Moskwie, Brnie, Lipsku oraz w Polsce. Laureatka prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie wzornictwa i projektu. Obecnie rysuje jak sama mówi „takie piękno nieoczywiste jak ścieżki polne, stare drzewa, bukiety kwiatów, elementy architektury…”. Często odnosi się do przyrody, jej ochrony przed zniszczeniem i zachowania piękna natury.

Skip to content