Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na kolejny wykład. W najbliższą sobotę (6 kwietnia) gościć będziemy Prezes Szpitala Miejskiego w Świnoujściu, Dorotę Konkolewską oraz byłego ministra zdrowia, dr Bartosza Arłukowicza. Temat – oczywiście ochrona zdrowia. Uwaga – wyjątkowo wykłady rozpoczną się o godz. 11.00. Sala Teatralna MDK, ul. Jana Matejki 11, wstęp wolny.

Szczepienia a zdrowie | Bartosz Arłukowicz

Bartosz Adam Arłukowicz, ur. 30 grudnia 1971 w Resku, lekarz, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji, w 2011 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 2011 do 2015 Minister Zdrowia. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Darłowie, a następnie studia na Wydziale Lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, na której pracował jako nauczyciel akademicki. Uzyskał specjalizację II stopnia z pediatrii. Otrzymał dyplom MBA na Uniwersytecie Szczecińskim. Zdał egzamin państwowy na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. W latach 1996–1997 odbył staż w szczecińskim Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2, pracował jako lekarz w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Od czasu ukończenia studiów zatrudniony w Klinice Hematoonkologii i Onkologii Dziecięcej Pomorskiej Akademii Medycznej.

Szpital Miejski w Świnoujściu – oferta dla Seniora | Dorota Konkolewska

Dorota Konkolewska – od 01.04.2016 r. prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. Urodziła się w Świnoujściu (de facto w szpitalu, którym obecnie zarządza), gdzie zamieszkuje od ponad 45 lat. Wykształcenie: absolwentka lokalnego Liceum Ekonomicznego, które ukończyła z wyróżnieniem jako prymus szkoły, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji, studia doktoranckie z nauk ekonomicznych. Do końca października 2011 r. pełniła funkcje kierownicze w Urzędzie Skarbowym w Świnoujściu, od 1999 r. współpracuje z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu. Na Wydziale Ekonomii i Nauk o Zdrowiu w Świnoujściu przekazuje wiedzę studentom w zakresie finansów publicznych i prawa podatkowego, od 2007 roku związana z wydawnictwem Wiedza i Praktyka spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie jako autor artykułów w zakresie zarządzania jakością, w latach 2011-2016 pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Świnoujściu, od 2015 r. jest członkiem Instytutu Badań nad Innowacjami i Przedsiębiorczością w Stargardzie, w 2017 r. powołana do Rady Biznesu Uniwersytetu Szczecińskiego Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług.

Przed wykładem wystąpi zespół taneczny „Senioritki”, prowadzony przez instruktor Lucynę Jesionowską.

Najnowszy biuletyn UTW (do pobrania)

Skip to content