Od najbliższej soboty (23.10) wracają comiesięczne wykłady w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świnoujściu. Gośćmi najbliższego spotkania będą dr Józef Pluciński oraz Andrzej Wiśniewski.

Dr Józef Pluciński opowie o pierwszych latach polskiego Świnoujścia, czyli o jednym z przełomów naszej, wyspiarskiej społeczności. Przy okazji, możemy się spodziewać zapowiedzi najnowszej książki dr Plucińskiego. Bezpośrednio po wykładzie zapraszamy na recital Andrzeja Wiśniewskiego – muzyka, dziennikarza, publicysty i fotografika oraz, od dwóch lat, słuchacza UTW. Prosimy w foyer oraz w samej sali teatralnej o zakładanie maseczek. 23 października 2021, godz. 12.00 – 14.00, sala teatralna MDK, ul. Jana Matejki 11.