Galeria Art zaprasza na otwarcie wystawy tkaniny unikatowej i collage pt. „Zapis emocji”. W najbliższą sobotę 26 września o godz. 18.00 swoją artystyczną twórczość zaprezentuje Tamara MAJ, która pokazywała wyjątkowe prace na 66 wystawach indywidualnych (m. in. w Busku-Zdroju, Kielcach, Jędrzejowie, Miechowie, Olkuszu, Puławach, Radomiu, Sandomierzu, Tarnobrzegu, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu).

Tamara Maj na stałe mieszka w Busku-Zdroju, gdzie od 26 lat pracuje w Galerii Sztuki BWA Zielona. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.

Brała udział w ponad 250 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych w kraju  i za granicą (m.in. w USA, we Włoszech, w Belgii, Irlandii, Norwegii, na Krymie, Węgrzech, Czechach i Słowacji). Uczestniczyła w 41 plenerach oraz w licznych aukcjach charytatywnych.

W 2018 roku obchodziła jubileusz 35 lat pracy twórczej wystawą  JA tkanina, collage w Galerii Sztuki Zielona BWA w Busku-Zdroju oraz w 2019 w Galerii Sztuki BWA w Kielcach.

Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień,  w tym nagrody konkursowe Przedwiośnie – BWA Kielce’05, ’09, ’15, nagroda – 9. Międzynarodowe Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej, BWA Krosno’16, Nagroda Specjalna I Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda Galeria Szyb Wilson Katowice’17. Uczestniczyła w plenerowej prezentacji twórczości artystycznej przed Parlamentem Europejskim 1 maja 2004 roku w dniu akcesji Polski do Unii Europejskiej. W 2005 roku prezentowała prace z zakresu wikliny i tkaniny artystycznej na Salone delle Autonomie Locali Europa, Rimini (Włochy). W 2009 roku uczestniczyła w wystawie i warsztatach Tożsamość pomiędzy Sztuką a Kulturą w Specchii we  Włoszech. W 2019 roku otrzymała honorowy tytuł Buskowianina Roku 2018 oraz statuetkę Siewcy, która jest nagrodą najwyższego uznania dla osób kreujących pozytywny wizerunek Buska-Zdroju. W uznaniu dokonań wzbogacających dorobek kulturalny województwa świętokrzyskiego otrzymała Świętokrzyską Nagrodę Kultury (2019).

Posiada prace w zbiorach państwowych (BWA Kielce, BWA Olkusz, ZPAP Rzeszów, Muzeum Rzemiosła Krosno, Centrum Wikliniarstwa Rudnik n/Sanem, Europejskie Centrum Bajki Pacanów, Muzeum Sztuki Współczesnej w Gdańsku) oraz zbiorach prywatnych: w Polsce, Anglii, Australii, Francji, Niemczech, Włoszech, USA, Kanadzie.

Skip to content