Od października zapraszamy na zajęcia odbywające się w ramach Pracowni Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 2 października o godz. 17.00 w Sali 420, III piętro budynku MDK przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Zapraszamy!!!

Zajęcia prowadzić będzie Dorota Świszczewska - z wykształcenia aktorka, wokalistka, dyrygent, animator kultury. Koordynator projektów artystycznych, pedagog. Twórca autorskich programów warsztatów artystycznych łączących sztukę, rozwój osobisty i kompetencje społeczne. Doświadczona jako instruktor zajęć dla dzieci i młodzieży (obecnie w Studio Musicalove w Szczecinie) oraz dorosłych i osób niepełnosprawnych (projekt UWAGA! Warsztaty! w programie Bardzo Młoda Kultura 2022 oraz podczas OGÓLNOPOLSKICH INTEGRACYJNYCH WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH w Łazach). Związana z Fundacją na Rzecz Kultury i Integracji „Pozytywy”.

Oferta skierowana jest dla chętnych według grup wiekowych: dzieci od 7 do 11 lat, młodzież od 12 do 18 lat, doroślci 19 lat i więcej oraz według zainteresowań i projektów również indywidualnych.

Dziedziny, w których uczestnicy będą się poruszać to:

• Aktor dramatyczny,
  • Aktor musicalowy,
  • Performer,
  • Prezenter,
  • Aktor słowa - grupa recytatorska

W programie zajęć przewidziany jest:

• trening warsztatowy: wyobraźnia, głos, dykcja, partnerowanie, ruch sceniczny, świadomość ciała, interpretacja tekstu, improwizacja, praca z rekwizytem, praca z kostiumem, charakteryzacja, tworzenie scenariusza...
  • podróże stylistyczne: teatr lalek, teatr uliczny, teatr ruchu, teatr muzyczny, teatr słowa,
  • żywe działania: akcje uliczne, regularne prezentacje dla publiczności, realizowanie własnych pomysłów.

Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek i środę.