Od piątku (5.01) w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury można oglądać wystawę pokonkursową I Biennale Plakatu Ekologicznego w Szczecinie. Tuż przed weekendem odbył się jej wernisaż.

W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników z całej Europy. W zdecydowanej większości przeważali jednak mieszkańcy naszego regionu. Oprócz studentów Akademii Sztuki, która sprawowała pieczę nas przedsięwzięciem, była też kategoria „open”.

Na wystawie można zobaczyć 25 prac, w tym oczywiście wszystkie nagrodzone. Głównym tematem było zanieczyszczenie oceanów i mórz na całym świcie. Inspiracją do zorganizowania konkursu był historia dwóch wielorybów, które dokonały żywota na jednej z plaż. Po sekcji zwierząt okazało się, że w ich trzewiach nagromadzone były dziesiątki kilogramów plastikowych odpadów. Wiele wskazuje, że wieloryby wypływając na plażę popełniły w ten sposób samobójstwo, nie mogą znieść bólu wywołanego obecnością w ich żołądku śmieci.

Wystawę w Galerii Art można oglądać od wtorku do soboty w godzinach od 12.00 do 18.00. Ekspozycja potrwa do początku lutego. Wstęp wolny.

Więcej na temat wystawy można dowiedzieć się tutaj (kliknij).