Kiedy:
18 Sierpień 2017 – 20 Sierpień 2017 całodniowy
2017-08-18T00:00:00+02:00
2017-08-21T00:00:00+02:00
Gdzie:
Wybrzeże Władysława IV
Świnoujście
Wybrzeże Władysława IV
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Miejski Dom Kultury
91 321 59 49
XXXIII Pływający Festiwal Piosenki Morskiej "Wiatrak" 2017 @ Wybrzeże Władysława IV

Już po raz dziewiąty w sierpniowy, nieco wydłużony weekend, odbędą się dwie wyjątkowe imprezy. Sail Świnoujście – żeglarskie wydarzenie, które doskonale wpisuje się w charakter miasta oraz Pływający Festiwal Piosenki Morskiej Wiatrak. Impreza ma już swoich wiernych sympatyków zarówno wśród bractwa żeglarskiego jak i „szczurów lądowych” z całej Polski i nie tylko. I chociaż Sail Świnoujście to przede wszystkim żaglowce i wycieczkowe rejsy na pełne morze, to dzięki towarzyszącym im na pokładzie zespołom szantowym, ich uczestnicy mogą poczuć pełnie morskich wypraw.

Przez trzy dni każdy będzie mógł zakosztować namiastki marynarskiego życia, doświadczyć wyjątkowych wrażeń na rozkołysanym morzu, doskonale się przy tym bawiąc. To także świetna okazja do poznawania żeglarskich tradycji i zwyczajów, spotkań i rozmów z członkami załóg. Tylko w Świnoujściu zobaczyć można majestatyczne i te mniejsze żaglowce wychodzące na żaglach w szyku paradnym na pełne morze. Co więcej, można być aktywnym uczestnikiem tego wydarzenia, płynąc na pokładzie jednego z nich! Idealnym miejscem do podziwiania parady z lądu jest natomiast falochron zachodni z popularnym „Wiatrakiem”.

Sail Świnoujście to także Jarmark Morski. Stoiska rzemieślnictwa i rękodzieła, morskie motywy malowane na szkle, gadżety marynarskie, elementy wyposażenia żeglarskiego, obowiązkowa rybka, i wiele innych atrakcji. Z kolei Pływający Festiwal Piosenki Morskiej Wiatrak już na stałe zapisała się w kalendarzu letnich atrakcji w Świnoujściu. Od kilku lat jej termin zgrywa się ze zlotem żaglowców Sail Świnoujście. Dzięki temu duża część występujących artystów, daje koncerty na pokładzie zaproszonych jednostek. A wystąpią najlepsze polskie zespoły szantowe. Dodatkową atrakcją będzie rejs na drugą stronę Bałtyku na pokładzie jednego z promów morskich wypływających ze Świnoujskiego portu.