Kiedy:
Koszty:
Bez opłat
Nowa Wyspa. Koncert Big Bandu Akademii Sztuki w Szczecinie @ Matejki 11

18.10.2019., godz. 21.00 Koncert Big Bandu Akademii Sztuki ze Szczecina w ramach Jazz festiwal „Nowa Wyspa” z udziałem solistki Pracowni wokalno – artystycznej MDK, sala teatralna MDK, ul. Matejki 11, wstęp wolny

Big Band Akademii Sztuki w Szczecinie to orkiestra jazzowa złożona z muzykami związanymi ze szczecińską uczelnią. Powstała jako Pomeranian Youth Big Band w 2013 roku w Szczecinie, zrzeszając muzyków profesjonalnych oraz młodzież i studentów. Od 2016 roku Big Band funkcjonuje na Akademii Sztuki w Szczecinie, której studenci na stałe znajdują się w składzie zespołu. Założeniem orkiestry jest propagowanie muzyki rozrywkowej, big bandowej, a misją nadrzędną działalności orkiestry, jest rozwój młodzieży poprzez wspólne koncertowanie z muzykami zawodowymi – czyli stworzenie wspólnej grupy, w której uczestniczy wiele pokoleń muzyków. Orkiestra stwarza też możliwości rozwoju młodych kompozytorów, realizując często autorski repertuar.

Orkiestra zadebiutowała podczas koncertu „Jazz na Betonowcu” na jeziorze Dąbie w sierpniu 2013 roku. W 2014 roku zdobyła Grand Prix konkursu orkiestr dętych i big bandów w Łobzie. Kierownikiem muzycznym orkiestry jest Tomasz Licak, saksofonista i kompozytor, absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze.

Big Band w swoim szerokim repertuarze posiada zarówno klasykę jazzowej muzyki big bandowej z lat 30tych, jak i utwory nowoczesne oraz muzykę komponowaną specjalnie dla tej orkiestry, między innymi utwory Feliksa Nowowiejskiego oraz muzykę folkową. Muzyka big bandowa pełna jest żywiołowości a potężne brzmienie orkiestry przyjmowane jest przez publiczność z wielkim entuzjazmem