Kiedy:
Świnoujście
Koszty:
Bez opłat

19.10., godz. 20.00 Koncert Agnieszki Wilczyńskiej and Katarzyny Pietrzko w ramach Jazz Festiwalu „Nowa Wyspa”, Restauracja Między Ustami, ul. Armii Krajowej 13, wstęp na bezpłatne zaproszenia.

AGNIESZKA WILCZYŃSKA

Laureatka nagrody „Fryderyk 2016” w kategorii Jazz za płytę „Tutaj mieszkam”- piosenki z premierowymi tekstami Wojciecha Młynarskiego i kompozycjami Andrzeja Jagodzińskiego, Włodzimierza Nahornego, Włodzimierza Korcza i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza.

Ma na swoim koncie dwie Złote Płyty- „Pogadaj ze mną”(muz. Włodzimierz Nahorny sł. Wojciech Młynarski), „Krzysztof Komeda” z serii „Wielcy Kompozytorzy Filmowi”.

Ambasadorka Szczecina. Laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin 2016 przyznanej w kwietniu 2017. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki 1998. Absolwentka Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. W 1998r. ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Od 1998 roku, przez kolejnych 8 lat  była wykładowcą śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Obecnie pracuje jako wykładowca śpiewu na wydziale jazzowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zapraszana do współpracy przez muzyków polskiej sceny jazzowej: Włodzimierza Nahornego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Bogdana Hołownię, Michała Tokaja, Krzysztofa Herdzina, Janusza Skowrona, Roberta Majewskiego, Henryka Miśkiewicza, Janusza Muniaka, Macieja Sikałę.

Agnieszka Wilczyńska współpracuje z czołówką muzyków polskiej sceny jazzowej oraz z wieloma renomowanymi orkiestrami i zespołami m. in.: Orkiestra Kameralna „Auxo”, Atom String Quartet, Toruńska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Sinfonia Viva, Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie. Zdobywczyni wielu nagród, brała udział w licznych festiwalach jazzowych.

Od roku 2004 współpracuje z Trio Andrzeja Jagodzińskiego z którym   na prestiżowych scenach w Polsce i na świecie, m. in. w  Nowym Jorku w Carnegie Hall, Chicago Symphony Center czy National Concert Hall na Tajwanie, Białoruskiej Filharmonii Narodowej, Filharmonii Narodowej w Moskwie, we Lwowie).

Równolegle z działalnością artystyczną, z dużym powodzeniem realizuje się na płaszczyźnie pedagogicznej. Przez 8 lat była wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Obecnie jest wykładowcą w klasie wokalistyki jazzowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina na Wydziale Jazzu oraz w Policealnym Studium Jazzu w Warszawie. Prowadzi liczne warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych.

Współpracowała jako konsultant wokalny  z polskimi aktorami i wokalistami, przygotowując ich do spektakli czy nagrań płytowych (m.in. z Piotrem Polkiem, Aleksandrą Nieśpielak, Reni Jusis, Sławkiem Uniatowskim  Danutą Stenką i aktorami Teatru Studio) oraz w kilku  edycjach programu telewizyjnego  „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

21 września 2013 w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się premiera spektaklu muzycznego „Listy na wyczerpanym papierze”, w którym Agnieszka Wilczyńska zadebiutowała jako aktorka wcielając się w postać wybitnej polskiej poetki Agnieszki Osieckiej. Spektakl ten był w stałym repertuarze Teatru Polskiego przez kilka sezonów.

Pod koniec września miała premierę płyta nagrana  w duecie z Andrzejem Jagodzińskim z nowymi kompozycjami pianisty. Andrzej Jagodziński skomponował piosenki dedykowane wokalistce, której wrażliwość muzyczna i barwa głosu doskonale wpisują się w estetykę kompozycji – kompozycji niebanalnych, pełnych liryki i charakterystycznej dla Andrzeja Jagodzińskiego ekspresji.

Teksty na  płytę WILCZE JAGODY napisali znakomici artyści: Wiesława Sujkowska, Stanisław Tym, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek oraz Agnieszka Wilczyńska debiutująca w roli tekściarki. (fot. Weronika Kosińska)

KASIA PIETRZKO

Polska pianistka, aranżerka i kompozytorka. Laureatka „Mateusza” Trójki Polskiego Radia w kategorii Debiut Roku za debiutancką płytę „Forthright Stories” (wydaną we wrześniu 2017r.) oraz nagrody Grand Prix Jazz Melomani 2018 w kategorii Nadzieja Melomanów. Wg miesięcznika Jazz Forum jest drugą Nową Nadzieją. Pianistka była nominowana do nagrody Fryderyki 2018 w kategorii Debiut Roku. W opinii wybitnych polskich muzyków jazzowych charakteryzuje ją zmysł improwizatorski, wyobraźnia harmoniczna i brzmieniowa kreatywność.

W lutym 2018 roku zagrała pierwszy koncert z Tomaszem Stańko, który zapowiadał dalszą współpracę i jesienną, europejską trasę koncertową.

Kasia Pietrzko jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonaliła również w Nowym Jorku u Aarona Parksa, Taylora Eigsti, Johny’ego O’neala, Aarona Goldberga i Kenny’ego Wernera. W 2015 roku wraz z zespołem Stanisława Słowińskiego zdobyła Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Jazz Juniors w Krakowie.

Debiut pianistki „Forthright Stories” został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków i środowisko w kraju i za granicą otrzymując najwyższe oceny. Został nagrany z Corcoranem Holtem (USA) na kontrabasie oraz Piotrem Budniakiem na perkusji. Od 2017 roku artystka współtworzy The Tony Williams Tribute, którego liderem jest wybitny perkusista Michał Miśkiewicz. Współpracowała z Adamem Larsonem, Troyem Robertsem, Henrykiem Miśkiewiczem, Mateuszem Smoczyńskim, Tomaszem Wendtem, Adamem Bałdychem. Koncertowała m.in. na festiwalach w Hiszpanii, Serbii, Rumunii, Słowacji, Czechach, Węgrzech i Chinach.