Od czwartku (16.04) w przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy i nosa. Instruktorzy Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu wzięli sprawy w swoje ręce. Trwa akcja szycia i bezpłatnego przekazywania maseczek ochronnych.

Do akcji szycia i bezpłatnego przekazywania maseczek ochronnych włączyli się również pracownicy Miejskiego Domu Kultury. Z inicjatywy instruktora ds. muzyki w Filii MDK Przytór oraz ratownika medycznego Grzegorza Pycza (na zdjęciu), do placówek medycznych, szpitali i stacji pogotowia m.in.: w Gryfinie, Chojnie, Międzyzdrojach i Świnoujściu trafiło już kilkaset dwuwarstwowych bawełnianych masek, z miejscem na filtr, które można dezynfekować. Inicjatywę wspiera Szkoła Podstawowa nr 9 w Przytorze, która czynnie włączyła się do akcji pomocy służbie zdrowia. Stroną zaopatrzeniową, logistyczną i zapotrzebowaniem zajmuje się Pan Grzegorz natomiast szycia masek podjęła się się Pani Ania z Międzyzdrojów (na zdjęciu), której składamy serdecznie podziękowania. Sił i motywacji nie brakuje, więc akcja zostanie rozszerzona. Na bieżąco trwa pozyskiwanie materiału a już w przyszłym tygodniu kolejna partia masek wielorazowego użytku zostanie rozdana seniorom z Przytoru.

Zdjęcia: archiwum prywatne

Od dwóch tygodni pracę nad maskami prowadzi także instruktor Aleksandra Borelowska w ramach Wyspy Splotu MDK.