Maj nas póki co zwyczajnie rozpieszcza. Wolne dni, słoneczna pogoda – cud, miód. A przecież do wakacji, jeszcze dużo czasu i ciężkiej pracy. Żeby jednak jeszcze trochę powspominać wspaniały początek miesiąca. zapraszamy na relację z wydarzeń „Majówki” w naszych prawobrzeżnych dzielnicach. Na początek Warszów i „Niepodległa Biało-Czerwona”, czyli święto polskiej flagi.

W imprezie pod patronatem Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza, wzięli udział nie tylko mieszkańcy Warszowa ale także „lewobrzeżanie” i licznie goszczący w czasie „Majówki” turyści. Na terenie „Pirackiej przygody”, czyli placu rekreacyjnego przy naszej Filii, zrobiło się tłumnie, za co bardzo Wam dziękujemy.Na uczestników czekała masa atrakcji, warsztatów dla dzieci, zabaw i gier. Można też było – a jakże, wszak to „Majówka” – posilić się kiełbasą z grilla albo grochówką. A na deser gofry.Na scenie pojawili się artyści, tak Ci najmłodsi, jak i seniorzy spod skrzydeł Uniwersytetu Trzeciego Wieku. „Gwiazdą”zaś była Orkiestra Wojskowa, która na finał brawurowo wykonała przebój „Miłość z Zakopanem” Sławomira!

Punktem kulminacyjnym imprezy było wypuszczenie w niebo kilkuset biało-czerwonych balonów, symbolizujących nasze barwy narodowe.