Już w poniedziałkowy poranek (8 lipca 2019) w Świnoujściu startuje trzecia edycja Wakacyjnego Miasta Kobiet, czyli niepowtarzalnego festiwalu dedykowanego niemal wyłącznie Paniom. Mężczyźni mają wstęp jedynie na część wydarzeń kulturalnych. Przed nami festiwalowe cztery dni i ponad pięćdziesiąt interdyscyplinarnych wydarzeń – warsztaty, animacje, spotkania z gwiazdami, wystawy, koncerty i spektakle.

Program Wakacyjnego Miasta Kobiet podzielony jest na trzy sfery: *Lifestyle, Aktywność* oraz *Kultura i sztuka*. Pierwszego dnia (a potem codziennie do czwartku) o 10.00 startują flagowe projekty festiwalu – *„KEUNE Letnie Przemiany”*, podczas którego kilkaset Pań ulegnie metamorfozie oraz jego konsekwencje, czyli *„Jak z okładki”*, w którym profesjonalni fotografowie będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów. Metamorfozy i ich utrwalanie trwać będą do godziny 13.00 i ponownie od 15.00 do 17.00. O godzinie 11.00 w namiocie warsztatowym rozpoczną się praktyczne spotkania z ekspertami z rozmaitych dziedzin. Dermatolog Taras Semenyna z kliniki Spondylus przybliży temat *„Dermatoskopii i zmian skórnych”*, później (13.00) w ramach cyklu *„Metamorfozy z BSC”* opowiemy Paniom jak dbać o siebie w warunkach domowych, a popołudniu (17.00) Adriana Szklarz, autorka książki „Przepis na wspaniałe życie”, opowie o *„Kobiecym sposobie realizacji marzeń i celów”*.

Sfera *Aktywności* to codzienne warsztaty i poranna dawka energii – na początek, o godzinie 10.00, *„Zumba na śniadanie”* z Sylwią Krawczyńską z „Studio Fitness Joy”. Popołudniu (15.00) Iwona Pavlović, wielokrotna mistrzyni polski w tańcu i wielki autorytet, zaprasza na warsztaty taneczne* „Roztańczona promenada”*.

Trzecia ze sfer Wakacyjnego Miasta Kobiet – *Kultura i sztuka* to atrakcyjne propozycje z każdej niemal dziedziny sztuki. Obok spotkań z gwiazdami, i propozycji artystycznych, to także kreatywne warsztaty w cyklu *„Twórcza Promenada”*. Pierwszy z nich – nauka tworzenia z wikliny papierowej *„Zaplecione z czułością”* startuje w samo południe (12.00). O tym, że nikt nie potrafi rozmawiać z gwiazdami ( i nie tylko) tak jak Marzena Rogalska, nikomu nie trzeba mówić, ale tym razem to uznana dziennikarka będzie przepytywana. W ramach cyklu *„Kto się na to pisze?”* (16.00) opowie między innymi o swojej nowej książce „Druga miłość”. A później role się zamienią i Marzena Rogalska przeobrazi się w gospodynię serii spotkań *„Gwiazdy na kanapach”*. Jej pierwszymi gośćmi będą Katarzyna Skrzynecka i Katarzyna Grochola. Start o 18.00 w głównym namiocie festiwalowym.

Przez cały czas trwania Wakacyjnego Miasta Kobiet w namiocie warsztatowym będzie można oglądać wystawę fotografii *„Kobiety Kobietom”*, wśród autorek zdjęć Ewa Łyczywek-Pałka, Danuta Piotrowska, Anna Pisula-Mandziej, oraz Marzena Pasikowska (Tak, tak! To mama słynnej aktorki Mii Wasikowskiej). Wernisaż, z udziałem artystek, o godzinie 18.30.

Muzyczny wieczór w ramach *„Summer Music Fest”* należeć będzie do fantastycznego duetu Wojciecha Rapy i Małgorzaty Jamroc – Acustic Guitar Project. A dzień zwieńczy *„Teatralna Promenada”* i spektakl stołecznego Teatru Kamienica „Za rok o tej samej porze” w wykonaniu Olgi Bończyk, Piotra Gąsowskiego. To brawurowa komedia miłosna, przedstawiająca historię kobiety i mężczyzny, którzy jeden weekend w roku spędzają wspólnie od ponad 20 lat, a pozostałą część roku poświęcają swoim rodzinom. Ale w tym czasie, zmieniają się i oni i świat…

Wstęp na wszystkie wydarzenia Wakacyjnego Miasta Kobiet jest bezpłatny. Bezpłatne wejściówki na spektakle teatralne (w danym dniu!) do odebrania codziennie w recepcji Wakacyjnego Miasta Kobiet.