Rozpoczął się Uznamski Festiwal Muzyki. W tym roku tematem przewodnim jest muzyka Litwy. Tradycją Wyspiarskiego festiwalu są koncerty w Świnoujściu. Nie inaczej będzie i tym razem. 1 października, w Sali Teatralnej MDK, gościć będziemy wspaniałego wiolonczelistę i dyrygenta – Davida Geringasa i jego Przyjaciół. Bilety w cenie 40 złotych są do nabycia w kasach MDK. Zapraszamy!

David Geringas uwielbia muzykę kameralną. Należał do pokolenia, które wraz z Gidonem Kremerem sprawiło, że Lockenhaus Chamber Music Festival w Burgenland w Austrii stał się znany na całym świecie. Muzykowanie z przyjaciółmi zawsze pozostawało dla niego najpiękniejszą formą muzyki i życiową potrzebą. Koncert ten ukazuje Ludwiga van Beethovena z nieznanej dotąd strony i przynosi ponowne spotkanie z „Trzema fragmentami” Vytautasa Barkauskasa, które zostały napisane w 2011 roku na zamówienie Uznamskiego Festiwalu Muzycznego.

piątek, 01.10.21
19:30, Miejski Dom Kultury, Świnoujście
Geringas i Przyjaciele
David Geringas (wiolonczela); Dylan Blackmore (skrzypce); Hartmut Rohde (altówka); Vytautas Sondeckis (wiolonczela)
LUDWIG VAN BEETHOVEN: Trio C-dur op. 87; PIOTR CZAJKOWSKI: Dwa utwory na wiolonczelę z triem smyczkowym; PIOTR CZAJKOWSKI: Kwartet, w opracowaniu Davida Geringasa na skrzypce, altówkę i dwie wiolonczele; VYTAUTAS BARKAUSKAS: Trzy fragmenty; ANATOLIJUS ŠENDEROVAS: Dialog; LUDWIG VAN BEETHOVEN: Serenada D-dur op.8

Cały program Uznamskiego Festiwalu Muzyki, można pobrać tutaj (kliknij).

Skip to content