Zapraszamy na pierwszy koncert w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Świnoujskie wieczory organowe – lato 2021. Kościół pw. Chrystusa Króla, pl. Kościelny 1, początek koncertu o godz. 19.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MDK oraz bezpośrednio przed koncertem.

Marek KUDLICKI – studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie w klasie organisty prof. Joachima Grubicha oraz dyrygenturę u prof. Krzysztofa Missony. Studia ukończył z wyróżnieniem. Brał udział w kursie mistrzowskim w Mechelen w Belgii prowadzonym przez prof. Flor Peetersa, wybitnego kontynuatora tradycji interpretatorskich dzieł organowych Cezara Francka. Dalsze studia kontynuował w Hochschule fur Musik, Kunst w Wiedniu w klasie koncertowej prof. Hansa Haselbocka.

M. Kudlicki jest laureatem I nagrody oraz nagród specjalnych Ministra Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krakowie w 1973r. Koncertuje na całym świecie występując jako solista, również z orkiestrami. Od wielu lat łączy występy jako organista wirtuoz
z działalnością dyrygencką. Jest propagatorem polskiej muzyki organowej. Prowadził wykłady na temat muzyki polskiej w różnych krajach. Pełnił także funkcje jurora w konkursach organowych. Na swym koncie posiada liczne nagrania płytowe.

Zaproszeni artyści grają na zabytkowych organach z 1927 roku.

Kierownictwo artystyczne: Małgorzata Klorek

Prowadzenie koncertu: Maja Piórska

Przygotowanie organów: Krzysztof Urzykowski

Skip to content