Muzyka na żywo i dyskoteka, gry i zabawy dla dzieci, zawody biegowe i oczywiście konkretny poczęstunek. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy w najbliższą sobotę 14 września zawitają na wyspę Karsibór. Tego dnia, odbędzie się tam Święto jednej z trzech, zamieszkanych wysp, naszego archipelagu. Początek o godz. 12.30. Zapraszamy do naszej Filii w Karsiborze, przy ul. 1 Maja 40.

W tym roku święto ostatniej z naszych prawobrzeżnych dzielnic obchodzimy na progu lata i jesieni. Przełom pór roku, który może kojarzyć się z wielokolorowa szatą drzew, nieco zmienna i kapryśną pogodą ale też okazją do wspólnych ognisk i łapania ostatnich ciepłych chwil. A nasza jedyna wyspa o charakterze wiejskim nadaje się do tego idealnie.

Całe wydarzenie rozpocznie się od biegania. Pięciokilometrowa „Karsiborska pętla” to zawody dla każdego. Dystans może pokonać nawet ktoś, kto nie biega na co dzień, tym bardziej że nie ma wygórowanego limitu czasowego. Ważne, żebyście zdążyli na start i na… losowanie nagród, które jest zaplanowane na ok. 14.00.

Później już tylko atrakcje związane z rozrywką. Quiz wiedzy o Krainie 44 Wysp, występ szantowego zespołu „My z portu”, „Malw” z MDK Przytór i chóru „Osada Pieśni Grodno”. Wieczorem zabawa Robertem Samitowskim. Na dzieci czekać będzie dmuchany plac zabaw oraz animatorzy. Będzie malowanie twarzy i dużo konkursów.

To dla duszy. A dla ciała – rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepsze ciasto z jabłkiem”, degustacja kiszonego śledzia o cudownej nazwie „surstrumming” i zdecydowanie mniej cudownym zapachu… Będzie też grill i coś słodkiego na deser.

Zabawa potrwa przynajmniej do 21.00. Zapraszamy! Wstęp wolny!

Partnerami wydarzenia są Biuro Turystyki Skandynawskiej Fregata, Unity Line, Hotel IRYS oraz OSP Karsibór.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Świnoujście, Miejski Dom Kultury, Zarząd Osiedla Karsibór oraz Biegacze Świnoujście.

Skip to content