Prawobrzeżne filie Miejskiego Domu Kultury od 16 grudnia rozpoczęły cykl wydarzeń kulturalnych „Spotkania Wigilijne” związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwsze wydarzenia już za nami. W filii na Przytorze odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży pt. „Dzieciaki do dzieła”, a w filii na Warszowie rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny pt: „Świąteczne piękno ziemi”. Prace inspirowane były o działalnością z Terminalu Gazowego w Świnoujściu. Z kolei w Karsiborzu przygotowano spotkanie wigilijne dla mieszkańców. Oprócz poczęstunku, nie zabrakło występów - kolędy zaśpiewały dzieci z zespołu Biedronki oraz Osada Grodno. Dziś, w środę 18 grudnia o godzinie 17.00 w fili MDK na Warszowie odbędzie się spotkanie wigilijne dla mieszkańców tej dzielnicy. W przedstawieniu wigilijnym wystąpią dzieci i młodzież z prawobrzeżnych szkół oraz naszej filii. Natomiast 20 grudnia zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Przytorze. O godzinie 17.00 rozpocznie się tam spotkanie świąteczne z mieszkańcami połączone z wystawieniem jasełek przygotowanych przez uczniów wspomnianej szkoły. Przy okazji wręczymy upominki dla najmłodszych. Cykl wydarzeń zamknie koncert Świąteczny szczecińskiej wokalistki jazzowej Mai Koterby, który odbędzie się 22 grudnia przed budynkiem MDK filia Warszów. Sam koncert rozpocznie się o godz.13.00 ale połączony on będzie z spotkaniem wigilijnym dla najuboższych mieszkańców dzielnic prawobrzeża. Partnerem Głównym wszystkich wydarzeń odbywających się w ramach „Spotkań wigilijnych” jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.